Facebook Google+ Twitter

Gwiazdy telewizji nagrodzone Telekamerami. TVP górą!

W poniedziałek, 22 lutego 2016 roku w Teatrze Polskim w Warszawie odbyła się gala kończąca 19. edycję plebiscytu organizowanego przez najpoczytniejszy magazyn telewizyjny "Tele Tydzień".

Statuetka Telekamery. / Fot. Tele TydzieńGalę prowadzoną tradycyjnie (po raz piąty w tej konfiguracji) przez Grażynę Torbicką i Artura Żmijewskiego rozpoczął występ Moniki Dryl i Sebastiana Karpiela - Bułecki z orkiestrą pod dyrekcją Grzecha Piotrowskiego.

Nagrody są przyznawane przez czytelników i telewidzów dlatego też dla laureatów są one najbardziej cenne. Kandydaci nominowani byli w 11 kategoriach. W tegorocznej edycji plebiscytu jako pierwszy został nagrodzony prezenter informacji telewizyjnych, a był nim po raz drugi Maciej Orłoś, w imieniu którego statuetkę odebrał syn Antoni, gdyż prezenter "Teleekspressu" w tym samym czasie w TVP 1 prowadził "Wielki test wiedzy ekonomicznej". II miejsce zajęła Diana Rudnik, a III – Tomasz Wolny. Osobowością telewizyjną głosami czytelników i widzów została Martyna Wojciechowska, która wyprzedziła Michała Olszańskiego i Piotra Kraśkę. Najlepszym komentatorem sportowym został po raz pierwszy (po 10 wcześniejszych nominacjach) Dariusz Szpakowski, zaś prezenterką pogody - Aleksandra Kostka, która wyprzedziła Jarosława Kreta i Tomasza Wasilewskiego. Telekamerę w kategorii "Nadzieja telewizji" otrzymał Maciej Musiał, który pokonał innych nominowanych: Martę Manowską i Stefana Pawłowskiego. W kategorii Juror wygrał Agustin Egurrola. Telekamery dla najlepszych aktorów otrzymali: Michał Żebrowski i Barbara Kurdej - Szatan (obydwoje powtórzyli ubiegłoroczny sukces).

Logo Telekamer 2016. / Fot. Tele TydzieńCzytelnicy i telewidzowie, wysyłając smsy, z których dochód wesprze Dom Artystów Weteranów Scen Polskich w Skolimowie, wybrali również najlepsze seriale i programy rozrywkowe, a zostały nimi "Na sygnale" (kategoria: serial fabularno - dokumentalny), "Ranczo" (serial fabularny) i "Paranienormalni Tonight" (program rozrywkowy) .

Specjalne Złote Telekamery, przyznawane tym spośród gwiazd telewizyjnych, które już zdobyły trzy "zwykłe" Telekamery. W tym roku ich laureatami zostali: Przemysław Babiarz, Agnieszka Chylińska, Tadeusz Sznuk, Agnieszka Cegielska, TV Puls i HBO. Specjalną Telekamerę Tele Tygodnia otrzymał Canal +, a nagrodę specjalną TVP 2 otrzymał Robert Górski z Kabaretu Moralnego Niepokoju.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

Nie oglądałam programu w tv, ale poczytałam informacje i gratuluję wszystkim laureatom, choć nie wszyscy - moim zdaniem - zasłużyli na tę nagrodę. Oprócz pani Martyny Wojciechowskiej - tu jest talent, profesjonalizm i ogromna praca, a do tego miła uroda i elegancja. Gratuluję!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Pisałem "a vista", równolegle z transmisją. Dziękuję za słowa uznania.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Gratulacje dla Autora tekstu. Program zakończył się przed chwilą a on już zdążył zamieścić artykuł... No, no :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.