Facebook Google+ Twitter

Gwiazdy tenisa na wózkach po raz 9. we Wrocławiu!

5 lipca startuje IX międzynarodowy turniej w tenisie ziemnym na wózkach – Wrocław Cup. Zawody odbędą się na kortach przy Stadionie Olimpijskim we Wrocławiu. Finał turnieju Wrocław Cup 2011 rozpocznie się 9 lipca o godzinie 11. Wstęp wolny!

Peter Wikstrom (SWE) - zwycięzca Wrocław Cup 2010. / Fot. Małgorzata BartkowiakDolnośląskie Stowarzyszenie Sportowców Niepełnosprawnych Aktywni oraz Zespół Elektrociepłowni Wrocławskich Kogeneracja S.A. zapraszają na IX edycję turnieju Wrocław Cup. W tym roku do walki o pulę nagród 15 000 USD zgłosiło się aż 73 zawodników z 18 krajów świata! Do Wrocławia przyjadą reprezentanci m.in. Japonii, Maroka, Chile, Izraela oraz USA. Taka różnorodność na liście zawodników to kolejny dowód, że Wrocław to miejsce spotkań. Turniej objęty jest honorowym patronatem prezydenta Wrocławia, a mecenasem turnieju został Lech Janerka, autor takich przebojów jak „Konstytucje” czy „Rower”.

W tym roku najwyżej rozstawionym zawodnikiem jest Austriak Maritn Legner (10. miejsce WTR). „To prawdziwy weteran kortów. W tym roku kończy 50 lat, ale na pewno zafunduje nam niezapomniane sportowe emocje i pokaże tenis na najwyższym światowym poziomie” – mówi Grzegorz Offman, dyrektor turnieju Wrocław Cup 2011. Zdaniem Grzegorza Offmana równie interesujące będą zmagania Tadeusza Kruszelnickiego (najlepszego polskiego zawodnika), który po latach powraca do Wrocławia.

Zdaniem Jacka Wierdaka, jednego z pomysłodawców idei turnieju, „Wrocław Cup to nie tylko zawodowy turniej tenisowy na najwyższym światowym poziomie. To także promocja rehabilitacji poprzez sport i aktywnego trybu życia. Zapraszamy na korty wszystkie niepełnosprawne osoby, a także ich rodziny, przyjaciół oraz opiekunów. Goszcząc co roku coraz lepszych zawodników z czołowych miejsc rankingu ITF, pokazujemy na ich przykładzie, jak wspaniale można się spełniać w życiu poprzez sport”.Martin Legner (AUT) - 10. rakieta świata, finalista Wrocław Cup 2010. / Fot. Małgorzata Bartkowiak

Sportowa rywalizacja oraz aktywna rehabilitacja, to nie są jedyne wartości prezentowane przez Wrocław Cup. Turniej jest także dowodem na to, że społeczna odpowiedzialność biznesu rzeczywiście istnieje. „Przecież nie chodzi o to, aby tylko mówić, że prowadzimy biznes odpowiedzialny społecznie. Zależy nam na tym, aby nasza firma naprawdę taka była, Wrocław Cup jest najlepszym przykładem społecznej odpowiedzialności biznesu” – mówi Jacek Wardaszko, rzecznik prasowy Zespołu Elektrociepłowni Wrocławskich Kogeneracja S.A.

Organizatorem Wrocław Cup jest Dolnośląskie Stowarzyszenie Sportowców Niepełnosprawnych Aktywni, które istnieje od 1999 r. i od początku swojej działalności zajmuje się aktywizacją oraz integracją osób niepełnosprawnych poprzez sport. Dzięki funduszom publicznym oraz nieocenionemu wsparciu sponsorów prywatnych stowarzyszenie prowadzi zajęcia w tenisie ziemnym na wózkach. Działalność stowarzyszenia finansowana jest przez firmy z branży energetycznej, ubezpieczeniowej oraz przez wiele firm handlowych i usługowych. Po więcej szczegółów dotyczących turnieju Wrocław Cup oraz DSSN Aktywni zapraszamy na oficjalną stronę internetową www.wroclawcup.com

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

Jakub Zalewski
  • Jakub Zalewski
  • 22.06.2011 07:38

A zapraszam, zapraszam. To bardzo ciekawe widowisko sportowe. Jeśli ktoś pierwszy raz w życiu widzi tenis na wózkach na najwyższym światowym poziomie, to jest w wielkim szoku. Szokująca jest szybkość, siła, dynamika, technika. Najwspanialsze jest to, że w czasie Wrocław Cup nie ma przegranych. Tam każdy zawodnik jest zwycięzcą!

Komentarz został ukrytyrozwiń

jeśli tylko w tym okresie rzuci mną do Wrocławia to z chęcią zobaczyłbym ten turniej tenisa.

@Mirek nieliczni już zostali, których trzeba wyciągać z 4-ech ścian siłą;) większość sama doskonale organizuje sobie życie w domu i poza własnym domem :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dobrze że ktoś czasami wymyśli coś NORMALNEGO, żeby "wyciągnąć" niepełnosprawnych z 4 ścian i pozwolił zapomnieć choć przez chwilę o bólu, cierpieniu i samotności.
SZACUN.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.