Facebook Google+ Twitter

Gwiazdy w tańcu

Aczkolwiek pan Komorowski wydaje się być już prezydentem RP, postanowiłam jednak pokombinować i zachęcić wszystkich zainteresowanych do zastanowienia się, co by było gdyby.

Gdyby miała spotkać Go przygoda, jak za przeproszeniem, tego lisa z bajki, który „już był w ogródku, już witał się z gąską, kiedy wpadł w beczkę wkopaną, gdzie wodę zbierano.”
Rzeczoną beczką mogą się okazać kandydaci, którzy nie bacząc na panamarszałkowe zasługi i herby- wystartują do wyścigu, aby naszą demokrację uwiarygodnić.

Z wielka pomocą przyszła w tym momencie znana pani profesor, która będąc wielbicielką panów Kaczyńskich, opowiada co by zrobiła, gdyby była nie Jadwigą, lecz Jarosławem. Otóż - ogłosiłaby prawybory w partii kierowanej przez Jarosława, którego od zawsze uznawała za człowieka wybitnie inteligentnego.

Nie jestem teraz pewna, czy rzeczona propozycja ma ową inteligencje podkreślać, jest bowiem niesłychana; stawia w szranki dwóch kandydatów, którzy Kaczyńskimi nie są; zakłada więc pani profesor a priori, że Lechu prezydentem nie zostanie.

Kandydata pierwszego, pana Jana Olszewskiego zostawiam w spokoju, bo już raz robił, co mógł, kiedy nie mógł niczego, a poza tym dla osiemdziesięciolatka pora na odpoczynek bez politycznej szarpaniny.

Drugi, desygnowany do prawyborów prakandydat, to senator Zbigniew Romaszewski, który akurat w stanie zawieszenia odbywa pokutę za samowolkę w głosowaniu.

I tutaj zacukałam się strasznie, bo mi natychmiast do głowy przyszło, jakie też wymagania miałby pan Romaszewski na stanowisku prezydenta RP i czy kraj nasz niebogaty dałby radę utrzymać prezydenta mającego wymagania adekwatne do ambicji. Dał się bowiem poznać pan senator od tej strony w momencie, kiedy nie został wybrany na wicemarszałka Senatu.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (10):

Sortuj komentarze:

Prawybory w PiSie, to jakby wybierać Pierwszą damę wesela. Nie po to Pani Młoda w welonie i ślubnej sukni, by któraś inna miała być od niej ważniejsza. A komu się to nie podoba, to nich spada z wesela. Obok grają na dyskotece ;)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Bardzo fajny artykuł. Pani Jadwigo, przecie już wiosna, trza komuś skopać ogródek, a tu widzę ledwo podrapane grabiami. Zgadzam się z opinią Tomasza, jedynie Ziobro miałby szansę na jakiś tam elektorat, ale zarówno on, jak i Sikorski nie przebiją się przez partyjny beton, gdyż są niezbyt wygodni dla kolesiowskiej sitwy. Oczywiście 5*

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jeżeli uważasz tak jak ja :Kliknij gwiazdkę, bo to najsympatyczniejszy komentarz dla autora lub napisz, sfotografuj lepiej.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Nie widze kontry - chyba tytuł za mocno kojarzy się z prawdziwymi wygibasami, a te nie każdego interesują. :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Pomysł prawyborów w PiS pokazał by na pewno ze jest to partia trzymana na silę w kupie przez hodowcę kotów. Jest jeden który mógłby namieszać trochę. Mówię o harcowniku Ziobrze który miałby w moim skromnym rozeznaniu sił spore szanse poderwać niektórych na równe nogi. Pani Jadwigo dodałem gwiazdeczki za jak zawsze ciekawy sposób zainteresowania tematem.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Panu Komorowskiemu przydałaby się odrobina skromności,
może to się przydać w przypadku zawodu w tych "zawodach". :)
Kapitalny tekst!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Pomysły i opinie pani Staniszkis bywają nader oryginalne;
i często ulegają niewytłumaczalnej metamorfozie...
Może to skłonność do bajek?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Brawo! Emerytko! Wićej takich emerytek!

Komentarz został ukrytyrozwiń

A zapomniałem - 5 natürlich ;)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ani Romaszewski, ani Olszewski nie nadają się na prezydenta, co świetnie wykazałaś. Zresztą Olszewski startował już i osiągał wynik w granicy błędu statystycznego. PiS ma potężny problem: Lech Kaczyński przegra z kretesem, a nie wypada za bardzo wystawić innego kandydata... Są jeszcze jednak HAKI! Jak nie kijem go, to pałą ;)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.