Facebook Google+ Twitter

Gwiezdne kino w Opolu

  • Autor usunął profil

  • Data dodania: 2008-08-13 09:47

Na przekór nudzie i wbrew wakacyjnej apatii miejskiej - opolska Galeria Sztuki Współczesnej zaprasza na letnie spotkania z filmem!

Plakat imprezy / Fot. Materiały organizatorówPodczas kulturalnego rozleniwienia, które nastało jak zwykle wraz z sezonem wakacyjnym pojawiła się ciekawa propozycja, która może zaintrygować niejednego opolskiego kinomana. Galeria Sztuki Współczesnej zaprasza mieszkańców na „Lato Filmów”, czyli cykl spotkań łączących w sobie uroki kina i malarstwa, oczywiście adresowane nie tylko do pasjonatów sztuki.

Rozgwieżdżone nad placem Teatralnym niebo stanowi kameralną scenerię, pośród której odbywają się projekcje filmów, przybliżających sylwetki słynnych i intrygujących postaci światowego malarstwa.
Wczorajsze spotkanie upłynęło pod znakiem XX-wiecznego Paryża i historii dwóch wielkich osobowości
- Modiglianiego i Picassa, sportretowanych w filmie Micka Davisa „Modigliani: Pasja tworzenia”. Ten, drugi już, seans pod gwiazdami cieszył się sporym zainteresowanie amatorów ambitnego kina, sztuki czy po prostu dobrej rozrywki. Nic dziwnego, w końcu to niepowtarzalna okazja by na własnej skórze odczuć, że magia dużego ekranu ma jeszcze silniejszą moc przy powiewach letniego wiatru.

Wszystkim miłośnikom kinowych wrażeń polecam kolejną i zarazem ostatnią już noc filmową, która odbędzie się za dwa tygodnie – 25 sierpnia o godzinie 21.30. Tytuł filmu na razie jest tajemnicą. Warto skorzystać z zaproszenia Galerii Sztuki Współczesnej, tym bardziej, że te niecodzienne seanse są w pełni darmowe.

Wszystkim zainteresowanym polecam stronę opolskiej galerii.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

plus za debiut;-)

Komentarz został ukrytyrozwiń

(+) Bardzo ciekawa propozycja;)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.