Facebook Google+ Twitter

Hübner, Kalisz, Mączyńska, Potocki i Szwed o kapitalizmie

20 września w siedzibie tygodnika "Polityka" kolejna debata z cyklu "Dokąd zmierza kapitalizm". Udział w konferencji zapowiedziało ponad 100 osób: politycy, naukowcy, przedsiębiorcy. Razem będą zastanawiać się nad przyszłością gospodarki.

Plakat promujący debatę / Fot. materiały organizatorówTo już piąta debata z cyklu "Dokąd zmierza kapitalizm", jednak po raz pierwszy realizowana na taką skalę dzięki wsparciu socjaldemokratycznej Fundacji im. Friedricha Eberta. Patronat nad imprezą Zielonego Instytutu i fundacji objęło Radio TOK FM, a konferencję poprowadzi redaktor Wawrzyniec Smoczyński, kierownik Działu Zagranicznego Tygodnika "Polityka".

Dobór panelistów jest nieprzypadkowy. Danuta Hübner, obecnie europosłanka PO, a wcześniej minister ds. europejskich i komisarz Unii Europejskiej ds. polityki regionalnej, opowie o europejskim kontekście "kryzysu kapitalizmu" - ekonomicznym upadku gospodarek południa, protestach społecznych typu Oburzeni i propozycjach PE na poprawienie sytuacji.

Ryszard Kalisz to jeden z najbardziej znanych i wyrazistych lewicowych polityków, prawnik, podkreślający na każdym kroku jak ważne są dla niego takie kwestie jak prawa człowieka. Był on również ministrem spraw wewnętrznych w rządzie SLD, stąd na pewno zostanie spytany o ocenę twardego tłamszenia wystąpień społecznych m.in. w Hiszpanii.

Prof. Elżbieta Mączyńska jest wykładowczynią SGH i prezeską Polskiego Towarzystwa Ekonomicznego. Jako jedna z nielicznych zaproszonych osób przyjęła zaproszenie Jarosława Kaczyńskiego, aby rozmawiać o stanie polskiej gospodarki. Na tej debacie będziemy mogli usłyszeć Panią Profesor przed spotkaniem ekonomistów, organizowanym przez opozycję.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.