Facebook Google+ Twitter

"Habakuk" na dniach Ostrowca Świętokrzyskiego

W piątkowy wieczór na głównym rynku miasta zaprezentował się zespół "Habakuk", który był pierwszą gwiazdą tegorocznych Dni Ostrowca Świętokrzyskiego.

Habakuk na scenie na ostrowieckim rynku / Fot. Krzysztof KrzakW lutym tego "Habakuk" obchodził osiemnastolecie działalności artystycznej. Zespół powstał z połączenia
dwóch zespołów: "Engaddi" z Częstochowy i "Samuel" z Będzina. Nazwa została zaczerpnięta z języka asyryjskiego, w którym oznacza roślinę jadalną. Słowo to znajdziemy również w Biblii hebrajskiej, w której występuje prorok o tym imieniu, a znaczy ono tyle co serdeczny uścisk, objęcie.

"Habakuk"
Zespół gra muzykę reggae. Choć jego dorobek płytowy nie jest może zbyt imponujący, jak na kilkanaście lat Edi Ann ma wszelkie warunki, by odegrać znaczącą rolę w polskiej wokalistyce / Fot. Krzysztof Krzakistnienia, to niewątpliwie muzycy mogą się pochwalić kilkoma znaczącymi sukcesami. Należy do nich pionierski udział polskiej grupy w największym festiwalu świata w Glanstonbury w 2007 roku oraz nagrania z legendami muzyki reggae tj. Mikey Dreadem czy Don Carlos. Żaden znaczący festiwal tego rodzaju muzyki w nie odbędzie się bez udziału muzyków zespołu "Habakuk". Kolejne płyty zespołu zdobywają nowych fanów, począwszy od debiutanckiej "Mniam! Mniam! REGE", poprzez "Rozczochrany Łeb", "4Life", aż po ubiegłoroczny krążek "A ty siej..." z piosenkami Jacka Kaczmarskiego, w rytmie reggae oczywiście.

Obecny skład zespołu "Habakuk" stanowią: Wojtek "Broda" Turbiarz (główny wokalista i gitarzysta), Wojtek Cyndecki (bass), Krzysztof Niedźwiecki (gitara), Jaromir Puszek (perkusja), Marek Makles (instrumenty klawiszowe) i Piotr "Jackson" Wolski (instrumenty perkusyjne).

Koncert zespołu poprzedził występ obiecującej wokalistki, autorki tekstów, kompozytorki i aranżerki, Edi Ann, śpiewającej oprócz swojego repertuaru także covery, typu "Summertime" czy "Another Day in Paradise". W tegorocznym krajowym Konkursie Eurowizji jej utwór "Lovin' U" zajął trzecie miejsce.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (4):

Sortuj komentarze:

Niestety, Kobranockę musiałem sobie darować ze względu na pogodę.

Komentarz został ukrytyrozwiń

ha ha ha :D

Komentarz został ukrytyrozwiń

Czy ma Pan jakieś zdjęcia z Kobranocki ?? bo szukam i szukam i nigdzie nie ma ;( ;( ;(

Komentarz został ukrytyrozwiń

+

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.