Facebook Google+ Twitter

Habemus Euro 2012

Nie mamy stadionów, dróg, autostrad, hoteli i lotnisk, ale zorganizujemy jedną z trzech najważniejszych imprez sportowych na świecie.

Mamy Roberta Kubicę – jednego z najzdolniejszych kierowców Formuły 1, choć o wybudowaniu toru F1 nawet ostatnio nie marzymy. Mamy wicemistrzów świata w siatkówce i piłce ręcznej, choć porządnych hal sportowych w tym kraju jak na lekarstwo. Raptem staliśmy się pływacką potęgą, a Otylia Jędrzejczak – mieszkanka stolicy nie może trenować na basenie trzymającym światowe standardy.

Dlatego, nie mając stadionów, dróg, autostrad, przeciętną bazę hotelową, małe i niewydolne lotniska zorganizujemy z Ukrainą finały mistrzostw Europy w 2012. UEFA podarowała nam coś co może zmienić naszą nieco z pszenno-buraczaną krainę w nowoczesny, wygodny i przyjazny dla mieszkańców, turystów i kibiców kraj w środku Europy. Takiej szansy grzech nie wykorzystać. I uda się to Polsce (o Ukrainie nie mówiąc). A na warszawskiej giełdzie indeks w chwili szczęśliwej informacji z Cardiff skoczył o kilkanaście procent… Skoro tak racjonalna instytucja tak reaguje to trudno się dziwić, że biało-czerwony naród oszalał. Ciekawe tylko kto okaże się ojcem wygranej w Cardiff.

Prezes Michał Listkiewicz? Minister Tomasz Lipiec? A może jeszcze ktoś inny. Jestem dziwnie spokojny, że ojcowie sukcesu jeszcze nie raz się pokłócą walcząc z korupcją w polskim futbolu.

Michel Platini kierujący UEFA od kilku miesięcy, zaczyna urzędowanie w dużym stylu pamiętając, że na wschodzie Europy warto budować i promować piłkę i zaufać tamtejszym ludziom. Zblazowani i zbyt pewni siebie Włosi (choć byli i są aktualnie mistrzami świata) raczej nie stworzą nowej piłkarskiej jakości (oni już ją mają, każdy widział kto choć raz był na meczu w Italii). Rozważania o tym czy w ten sposób nowy szef UEFA odwdzięcza się za poparcie jakie Polska i Ukraina udzieliły Platiniemu w wyborach na prezydenta UEFA zostawmy jednak sprawozdawcom parlamentarnym.

Sprawozdawcy sportowi mogą jednak spokojnie krzyknąć po walijskim konklawe: Habemus Euro 2012!

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Januszu :-), przede wszystkim, serdecznie pozdrawiamy z Nowej Soli. :-)

Po rozmowie z Jankiem :-) nasuwają mi się pytania:
Jak mimo wszystko nie zmarnować tej szansy?
Nie dać plamy, zrobić wszystko dobrze do końca.
Jak uniknąć afer, nieuczciwych inwestorów?
Jak nie dać szansy tym, którzy będą chcieli się przy okazji obłowić?
Jaki stworzyć system kontroli nad inwestycjami?
Na pewno niemałą rolę odegrają tu media.
Oby trzymały rękę na pulsie!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Panie Januszu. Witam. Ale ten tekst jest troszke wtórny. To już wszystko wiemy :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.