Facebook Google+ Twitter

"Habemus papam" Morettiego będzie przebojem na festiwalu w Cannes?

Oczekiwany we Włoszech film Nanniego Morettiego "Habemus papam" otrzymał dobre recenzje we włoskiej prasie. Będzie to prawdopodobnie jedno z najbardziej oczekiwanych wydarzeń tegorocznego festiwalu w Cannes.

Plakat z filmu "Habemus papam" / Fot. Smetanahue/ http://en.wikipedia.org/wiki/File:Poster-Habemus-Papam.pngDotknięty depresją, cierpiący z powodu samotności papież, który wolałby grać w sztukach Czechowa niż stać na czele Kościoła - taki jest bohater filmu "Habemus papam". W rolę papieża wciela się 85-letni francuski aktor Michel Piccoli. W filmie tym będzie można również obejrzeć naszego rodaka - Jerzego Stuhra, który zagrał rzecznika prasowego usiłującego rozwiązać kryzys w Watykanie, do którego dochodzi po ucieczce nowo wybranego papieża - pisze Gazeta.pl.

a]http://m.wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/1,106024,9447893,Papiez_bliski_zalamania_nerwowego___To_nie_jest_film.html; Papież bliski załamania nerwowego. Po premierze: "To nie jest film antyklerykalny"[/a]

Szczegóły fabuły tego filmu ujawnił włoski tygodnik "L'Espresso" i podkreślił, że film wywoła burzliwą dyskusje w Cannes.

Film rozpoczyna się archiwalnymi zdjęciami z pogrzebu Jana Pawła II na Placu świętego Piotra, jak również zdjęciami, na których widać ciało papieża, trumnę z Ewangelią podczas mszy pogrzebowej. Moretti przedstawia obraz Watykanu, który najlepiej oddaje scena na konklawe: nikt ze zgromadzonych nie chce zostać papieżem i wszyscy kandydaci modlą się: "Proszę, tylko nie ja". Wybrany kardynał przekonany o tym, że nie nadaje się na to stanowisko, nie pokazuje się wiernym zgromadzonym na Placu świętego Piotra.

Dopóki tego nie zrobi, kardynałowie pozostaną zamknięci w Watykanie. Separację urozmaicają sobie grą w karty i oglądaniem telewizji. Wtedy to zostaje wezwany za Spiżową Bramę psycholog, którego gra sam Nanni Moretti. Zadaniem jego jest wydobycie zwierzchnika Kościoła z depresji.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.