Facebook Google+ Twitter

Haga: Karadžić broni swej niewinności. Proces odroczony

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2010-03-02 16:03

Radovan Karadžić zakończył dwudniową prezentację wstępnej linii obrony przed Trybunałem do spraw Zbrodni w byłej Jugosławii w Hadze, odrzucił wszystkie oskarżenia prokuratury, która przypisuje mu odpowiedzialność za zbrodnie popełnienie podczas wojny w Bośni w latach 1992-1995.

Radovan Karadžić zapewniał przed haskim trybunałem, że nigdy nie miał zamiaru ani planu wyrzucenia bośniackich muzułmanów i Chorwatów z Republiki Serbskiej w Bośni. O wywołanie wojny ponownie oskarżył bośniackich muzułmanów.

Przedstawiając genezę wojny w Bośni powiedział, że wszystkie decyzje polityczne bośniackich Serbów były wymuszone przez muzułmański terroryzm. Nawiązując do zbrodni w Sarajewie i Srebrenicy powiedział, że obali "wszystkie fałszywe mity i fałszywe ofiary" i jeśli otrzyma więcej czasu na przygotowanie się do obrony, udowodni swoją niewinność.

Jutro mieli zeznawać pierwsi świadkowie prokuratury. Sędzia anulował jednak posiedzenie i odroczył je do czasu ukazania się decyzji izby apelacyjnej, do której Karadžić odwołał się prosząc o kontynuowanie procesu dopiero w czerwcu.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.