Facebook Google+ Twitter

Haga: Karadżić jednak będzie miał adwokata

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-11-05 17:19

Oskarżony o zbrodnie ludobójstwa Radovan Karadżić będzie miał adwokata. Zdecydował o tym trybunał w Hadze, który odroczył proces byłego przywódcy bośniackich Serbów do marca przyszłego roku.

Zdaniem sędziów przydzielenie adwokata Radovanovi Karadżiciowi jest najlepszym sposobem na kontynuowanie procesu. Do tej pory oskarżony bronił się sam, ale nie przychodził na posiedzenia sądu.

Domagał się odroczenia procesu, bo - jego zdaniem - miał za mało czasu, aby się do niego przygotować. Nowy adwokat musi zapoznać się z aktem oskarżenia, dlatego trybunał odroczył proces do marca przyszłego roku.

Sędziowie napisali w uzasadnieniu, że od żadnego, nawet najbardziej doświadczonego adwokata, nie można oczekiwać, że może reprezentować oskarżonego bez wystarczającego przygotowania się. Nie wiadomo jeszcze, kto będzie pomagał Radovanowi Karadżiciowi w obronie. On sam nie akceptuje decycji trybunału i uważa, że trzy miesiące nie wystarczą na solidne przygotowanie się do obrony.

Lider bośniackich Serbów odpowiada w Hadze za najcięższe zbrodnie, w tym ludobójstwo, do których doszło podczas wojny na Bałkanach w latach 90.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.