Facebook Google+ Twitter

Haiti: Ekipy ratowników walczą z czasem

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2010-01-15 16:37

Ekipy ratowników na Haiti walczą z czasem, próbując wydobyć spod gruzów osoby, ktore mogły przeżyć wtorkowe trzęsienie ziemi.

Od trzech dni w stolicy kraju bez przerwy pracują nie tylko ratownicy, ale i mieszkańcy Port-au-Prince. Specjaliści oceniają, że do jutrzejszego wieczora jest jeszcze szansa na uratowanie ludzi.

Lekarze starają się tymczasem pomóc osobom rannym. Pracują w ekstremalnych warunkach, bo trzęsienie ziemi zniszczyło wiele szpitali i przychodni. Jak mówi pracujący na Haiti amerykański okulista Gary Fish, część lekarzy sama stała się pacjentami. - Budynek naszej kliniki zawalił się. To był betonowy budynek z betonowym dachem. Pięciu z nas zostało rannych. Moja koleżanka jest w najcięższym stanie - powiedział lekarz.

Paul Garwood ze Światowej Organizacji Zdrowia przyznaje, że sytuacja w Haiti jest bardzo ciężka. - Co najmniej osiem szpitali i innych placówek medycznych na Haiti zostało zniszczonych. Dwa kolejne szpitale w sąsiedniej Dominikanie zostały poważnie uszkodzone. To wszystko znacznie zmniejsza możliwości pomocy ratującej życie. Poważnym problemem są też kwestie komunikacji i sprawy związane z wodą i systemami sanitarnymi - stwierdził Garwood.

Czerwony Krzyż szacuje, że w trzęsieniu ziemi na Haiti zginęło co najmniej 50 tysięcy osób.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.