Facebook Google+ Twitter

Haiti. Ponad pół miliona osób ucierpiało w katastrofie

200 tys. zabitych, 300 tys. rannych, 4 tys. amputacji - taki bilans trzęsienia ziemi przedstawił w rozmowie z agencją France Presse, Jean-Max Bellerive, premier Haiti. Liczba ta ponad trzykrotnie przekracza wstępne szacunki.

Fot. ilustracyjna / Fot. PAPJak stwierdził Bellerive, ze skutkami kataklizmu Haiti nie może sobie radzić samo, bo taka tragedia zdarzyła się po raz pierwszy od 20-30 lat. Jest to wydarzenie na skalę planetarną, mówi. Trzęsienie zniszczyło 250 tysięcy domów i 30 tysięcy przedsiębiorstw.

Mimo, że od katastrofy minęło już ponad trzy tygodnie, sytuacja cały czas jest tragiczna. Mieszkańcy wyspy oskarżają rząd. Jak twierdzą, władze nie robią nic, aby zapewnić ludziom żywność i pracę. Ludzie zaczynają protestować na ulicach i grożą użyciem siły jeśli sytuacja się nie poprawi.

Co gorsza, w Haiti jest coraz bardziej niebezpiecznie. Na przedmieściach Port-au-Prince, we wtorkową noc słyszano strzały, a jak informuje AFP, w obozach dla ofiar trzęsienia liczba gwałtów rośnie.

Haiti staje się niebezpieczne także dla dziennikarzy. We wtorek, po raz pierwszy od katastrofy, zaatakowano zagranicznego korespondenta. Bandyta uzbrojony w nóż napadł w Port-au-Prince na mężczyznę i ukradł mu aparat.

źródło: dziennik.pl

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Dramat wielki

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.