Facebook Google+ Twitter

Haiti: Prowizoryczne domki zamiast obozów

Międzynarodowe organizacje porzucają plany budowy w Haiti obozów dla uchodźców. Zamiast tego promują budowę przez mieszkańców Port-au-Prince prowizorycznych domków z brezentu i drewna.

Początkowo władze Haiti wraz z ONZ planowały stworzenie na obrzeżach Port-au-Prince obozów z 200 tysiącami namiotów. Miały one dać schronienie milionowi ludzi poszkodowanych w trzęsieniu ziemi.

Plan też został jednak porzucony ponieważ przeniesienie ich poza miasto uniemożliwiłoby im powrót do normalności i uzależniło od pomocy humanitarnej. Nowy plan zakłada dostarczenie Haitańczykom materiałów, z których sami mogliby zbudować prowizoryczne domki.

Międzynarodowa Organizacja do spraw Migracji już ściągnęła do Port-au-Prince 100 tysięcy opakowań brezentu, a w drodze jest kolejnych 170 tysięcy. Statkami płynie też drewno, sklejka i blacha.

Przedstawiciele organizacji pomocowych rozdają Haitańczykom instrukcje jak stawiać trwałe konstrukcje. Choć z rozdzielania namiotów na razie nie zrezygnowano to mają one być stawiane w mieście, a nie na obrzeżach stolicy Haiti. Czasu na znalezienie schronienia dla setek tysięcy ludzi mieszkających obecnie na ulicach i placach Post-au-Prince jest jednak coraz mniej, bo 1 czerwca w Haiti rozpoczyna się sezon huraganów.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Ohoho, widzę powrót autorki na pokład, oczywiście w roli wydawcy :) Super ;)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.