Facebook Google+ Twitter

Haiti: Ratownicy z dwunastu krajów świata wciąż szukają ofiar

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2010-01-17 07:50

Ekipy ratowników z kilkunastu krajów świata wciąż poszukują ludzi uwięzionych pod gruzami w Port-au-Prince. Nadzieja na odnalezienie żywych jest jednak coraz mniejsza.

Polscy ratownicy prawdopodobnie docierają dopiero na miejsce, gdyż ich samolot nie został wczoraj przyjęty na lotnisku w stolicy Haiti i musieli wylądować w Dominikanie.

W ciągu pierwszych trzech dni od trzęsienia ziemi ratownikom i mieszkańcom Port-au-Prince udało się wydobyć spod gruzów dziesiątki osób. Teraz jednak szanse na odnalezienie żywych są już znikome. W stolicy Haiti panują 30 stopniowe upały a zniszczenia są tak duże, że prawdopodobieństwo natrafienia na miejsce, w którym pod gruzami znajduje się ktoś żywy, są minimalne.

W centrum Port-au-Prince dziesiątki tysięcy ludzi koczuje na placach i ulicach. Tu nikt nie mówi o poszukiwaniu żywych pod gruzami. Najważniejsze jest by usunąć zwłoki. Władze Haiti wydobyły dotychczas 20 tysięcy ciał. Tysiące zabitych pochowali sami mieszkańcy miasta.

Szacunki liczby ofiar trzęsienia ziemi różnią się znacznie. Panamerykańska Organizacja Zdrowia podaje przedział od 50 do 100 tysięcy. Rząd Haiti obawia się, że może być ich znacznie więcej.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.