Facebook Google+ Twitter

Hajdarowicz nie może kastrować prawicy

Najbardziej niebezpieczne w aferze trotylowej jest wywrócenie do góry nogami porządku społecznej debaty. Okazuje się, że jest ona uzależniona od jednostek, co samo w sobie jest skandalem.

Sonda

Decyzja Hajdarowicza:

 / Fot. .Grzegorz Hajdarowicz, raczej liberał, kupił w niejasnych okolicznościach tytuł prasowy daleki jego osobistemu światopoglądowi. Obiecał redakcji, że nie będzie ingerować w prawicową linię pisma, które jest ważnym polem konfrontacji opinii: bez Rzeczpospolitej reprezentacja światopoglądu konserwatywnego byłaby niepełna.

 / Fot. Bartłomiej Ryży, PolskapresseNagle pan Grzegorz, który obiecywał autonomię, mówi o tym ważnym kawałku publicznego dyskursu: to jest moje, z środowiskiem prawicowym w mojej wytwórni mam prawo robić wszystko, co mi się żywnie podoba. A pretekstem do przemiany Rzeczpospolitej w Gazetę Wyborczą stała się afera trotylowa.

Tak naprawdę trotyl z tupolewa bardziej sprowokował wybuch grzebanej od dawna niechęci: Kaczyńskiego do salonu, Hajdarowicza do prawicy, Polaków do Rosjan, Michnika do Wildsteina itd. Kaczyński łaknie odwetu za ciąg politycznych porażek, które sam sobie zgotował. Reprezentując tę część Polski, która utkwiła w równie archaicznej, co destrukcyjnej geopolityce Zbigniew Ziobro paranoicznie posądza Rosjan o sianie niezgody między Polakami. "Obiektywny" Tomasz Lis powierzając wygłoszenie, we wczorajszym poniedziałkowym programie - nie kontrowanego przez nikogo - ostatniego słowa przeciwnikom "mitologii" smoleńskiej, Tadeuszowi Mazowieckiemu i Stanisławowi Komorowskiemu, wkracza na bagnisko rozgrywki pomiędzy salonem a przygniecionymi ciężarem historycznej krzywdy rewizjonistami spod znaku niebieskiego orła.

Typowo polski chaos nie zmaterializował się więc w związku z działaniami Cezarego Gmyza. Wojny polsko-polskiej czy polsko-ruskiej, a może polsko- żydowskiej nikt jeszcze nie zakończył, a skoro zostaje ona nierozstrzygnięta, to co jakiś czas będzie dawała o sobie znać.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (62):

Sortuj komentarze:

Ideowy to on jest. Sęk w tym jakie ma idee...

Komentarz został ukrytyrozwiń

O. Rydzyk nie jest moim idolem, ale myślę, że zrobił wiele dobrego. Myślę, że jest bardziej ideowy, niż politycy.

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 12.11.2012 00:34

"Platformiana prokuratura skwapliwie znajdzie na nich paragrafy."

"Już nikt nigdy życia przez tego pana pozbawiony nie będzie". To przychodzi mi do głowy, kiedy czytam takie komentarze. I przypomina mi się konferencja, na której prawicowy minister od braci K. skazywał na publiczne potępienie niewinnego - jak się okazało - człowieka. Minister sprawiedliwości. W rządzie PiS. Prawicy świętej katolickiej, która taki osąd tym bardziej powinna pozostawiać Bogu ;)

http://www.youtube.com/watch?v=vNGkRKCpDgY

Komentarz został ukrytyrozwiń

@Mario Czerw.
Nie! Nie ma mojej zgody by ten stan tolerować i milczeć .O, nie!!!
Piszesz tak:Co zaś do jakości ich powołania, zostaw osądowi Pana Boga. Nie baw się w sędziego, ale zacznij od naprawy własnego życia.
To jak mam mówić i jak uczyć innych wiedząc ,że autorytety nie są uczciwymi ludźmi?
To było by za proste aby to zbagatelizować i nie piętnować .Nie, nie.Tak by każdy nie uczciwy człowiek chciał BY GO POZOSTAWIĆ W SPOKOJU A ON DALEJ NAGANNIE POSTĘPOWAŁ.NIE MA NA TO MOJEJ ZGODY.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Maria Czerw .Ty tylko udajesz?Może prosisz o wypisanie faktów udokumentowanych i powszechnie znanych.
Co do Komisji Majątkowej to już prokuratura zajmuje się ich przekrętami.Natomiast co do Tadeusza Rydzyka to przecież zapłacił kary za nie rozliczanie się z fiskusem i nie rozliczył sie z pieniędzy zebranych na ratowanie stoczni w Gdańsku.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Do Maria Czerw - jeśli już to o. Rydzyk. Pisanie inaczej świadczy o braku szacunku do kogoś. Poza tym o. Rydzyk nie jest księdzem. Jest zakonnikiem. Nie ma też żadnej "platformianej" prokuratury. Jest polska prokuratura.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jeśli uważasz, że Rydzyk albo inny ksiądz łamią prawo - złóż na nich doniesienie. Platformiana prokuratura skwapliwie znajdzie na nich paragrafy. Jeśli nie masz dowodów nie pomawiaj bliźnim.

Co zaś do jakości ich powołania, zostaw osądowi Pana Boga. Nie baw się w sędziego, ale zacznij od naprawy własnego życia.

Komentarz został ukrytyrozwiń

@Mario
Piszesz tak: A co cię to obchodzi. Ich sprawa. To tak jakby ciebie ktoś sądził z twojego prywatnego zycia.
A OWSZEM MNIE OBCHODZI.
Ojciec Tadeusz Rydzyk wyprowadza ludzi zmanipulowanych na ulice i podburza na demokratycznie wybrane władze.
Komisja Majątkowa rowniez z pogarda dla prawa i nie po chrześcijańsku wyłudziła pokaźne kwoty, nieruchomości z budżetu państwa polskiego.
To tak ma wyglądać chrześcijańskie podejście do bliźniego?To tak ma wyglądać uczciwość, i to wśród katolików, a tym bardziej tych co maja dawać pozytywny przykład czyli duchowni?
Nie na to nie ma mojej zgody jako katoliczki.Tak. Na to musi być postawiony szlaban.Już jest postawiony krzyż świętego Andrzeja przed przejazdem kolejowym, teraz kolej na postawienie takiego znaku przed pazernością Kościoła Katolickiego. PRZECIEŻ POLSKA JEST NA DOROBKU, A HIERARCHOWIE ŻYJĄ BARDZO CZĘSTO PONAD STAN , W PRZEPYCHU.

Komentarz został ukrytyrozwiń

@Urszula

"Jednak nie wszyscy z tych wymienionych osób spełniają katolickie przesłanie tj . po chrześcijańsku żyją .Franciszek z Asyżu jest dla nich niedoścignionym ideałem.Zreszta nigdy go nie naśladują"

A co cię to obchodzi. Ich sprawa. To tak jakby ciebie ktoś sądził z twojego prywatnego zycia.

Komentarz został ukrytyrozwiń

@Maria Czerw.
Mnie nie obrażaj.Ja duchownych czytaj księży i siostry zakonne cenie i darzę wielkim uznaniem.Jednak nie wszyscy z tych wymienionych osób spełniają katolickie przesłanie tj . po chrześcijańsku żyją .Franciszek z Asyżu jest dla nich niedoścignionym ideałem.Zreszta nigdy go nie naśladują .Przykład;Tadeusz Rydzyk zwany duchownym , redemptorysta. Komisja Majątkowa to także niechlubny przykład polskiego kleru.NIGDY SIĘ NIE ODWAŻĘ MÓWIĆ NA DRUGIEGO CZŁOWIEKA , że jest ćwierć inteligentem.Duchowni bardzo często są znacznie powyżej średniej pod względem inteligencji i wykształcenia, i to wszechstronnego .To doceniam i to jest godne podkreślenia.Pozdrawiam Panią i proszę pochopnie nie rzucać słów na wiatr.Szanuje rowniez ateistów a także innowierców czy tych o "zboczeniach" seksualnych.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.