Facebook Google+ Twitter

Hajdarowicz odpowiada SDP: Życzę wam powrotu do czasów świetności

Grzegorz Hajdarowicz, właściciel Presspubliki odpowiedział na apel Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich, w którym proszono go o niedokonywanie zmian w składzie redakcji "Rzeczpospolitej" i "Uważam Rze".

Sonda

Jak odbierasz odpowiedź Hajdarowicza?

 / Fot. FOT. BARTLOMIEJ RYZY/ POLSKAPRESSE"Dziękując za list, chcę wykorzystać tę okazję i pogratulować Państwu wyboru do zarządu Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich. Życzę, tak Państwu, jak sobie, aby pod nowym kierownictwem, SDP wróciło do czasów świetności z epoki Stefana Bratkowskiego, kiedy to było głosem zdrowego rozsądku dla środowiska dziennikarskiego." - pisze Hajdarowicz w swoim liście.

Właściciel Presspubliki wyraża nadzieję, że w kolejnych apelach SDP znajdzie biznesplany, które umożliwią finansowanie dziennika i tygodnika. W ironicznym tonie prosi również, by stowarzyszenie zabiegało o reklamodawców i dotacje dla "Rzeczpospolitej" i "Uważam Rze". Na koniec apeluje, by listy kierowane do niego były wysyłane na adres redakcji zanim trafią do mediów i na fora internetowe.

Apel do Hajdarowicza podpisał Krzysztof Skowroński, prezes SDP a także Agnieszka Romaszewska-Guzy i Piotr Legutko - wiceprezesi. Była szefowa stowarzyszenia, Krystyna Mokrosińska nie podpisała się pod listem.

"Jesteśmy przekonani, że możliwość wyrażenia zróżnicowanych poglądów jest istotą demokracji. Dziennik Rzeczpospolita i tygodnik Uważam Rze są dziś ważnym filarem debaty publicznej. Sukces obu tytułów jest efektem pracy zespołów dziennikarzy i publicystów" - pisali sygnatariusze listu. Dodali również, że tylko osoba naczelnego dziennika i tygodnia Pawła Lisickiego "gwarantuje niezależność obu tytułów od nacisków politycznych i ich pomyślny rozwój biznesowy".

Do Wiadomości24 możesz dodać własny tekst, wideo lub zdjęcia. Tylko tu przeczyta Cię milion.Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (13):

Sortuj komentarze:

http://www.liiil.pl/1319552345,Grzegorz-Hajdarowicz-Kulturalnie-po-lapach.htm

"Dzi­siej­sze kie­row­nic­two „Rz” szczyci się wiel­kim suk­ce­sem czy­tel­ni­czym tygo­dnika „Uwa­żam Rze”, który sprze­daje się w ilo­ści ok. 130 tys. egz. To wia­ry­godne i potwier­dzone dane. Tyle, że nic nie mówią o kosz­tach… „Rzecz­po­spo­lita” kosz­tuje w kio­skach 3,50 zł, pod­czas gdy te same tre­ści, tych samych auto­rów, sprze­da­wane są w tygo­dniku „Uwa­żam Rze” po dum­pin­go­wej cenie 2,90 zł. Czyli – poni­żej kosz­tów własnych."

Komentarz został ukrytyrozwiń
red
  • red
  • 25.10.2011 16:11

Tzw. "Salon" da Hajdarowiczowi propozycje nie do odrzucenia i w ten sposób skończą swój żywot dwie bardzo poczytne gazety.
Polityka weżmie góre nad prawdą.

Komentarz został ukrytyrozwiń
e
  • e
  • 25.10.2011 16:05

SDP jak Komitet Centralny - uprzejmie prosimy o pozostawienie naszego człowieka na stanowisku bez względu na rachunek ekonomiczny . [ niedługo Lisicki poprosi o dotacje od państwa]

Komentarz został ukrytyrozwiń
Bożena Rakowska
  • Bożena Rakowska
  • 25.10.2011 15:49

Moi najbliżsi i ja jesteśmy czytelnikami "Uwazam Rze" poczynając od pierwszego numeru. Lekturę tygodnika zaczynam zazwyczaj od wypowiedzi redaktora Pana Pawła Lisickiego i cudownych,świadczących o wielkiej erudycji felietonów publicysty i pisarza Pana Waldemara Łysiaka. Potem czytam teksty wszystkich publikujących dziennikarzy.Świetne,profesjonalne pióro,doskonała polszczyzna,wyważone opinie to niepodważalne atuty tygodnika.UTRZYMANIE TAK POCZYTNEGO PISMA NA RYNKU dla biznesmena Grzegorza Hajdarowicza winno być priotytetem. Chyba,że są powody polityczne. W co nie chciałabym wierzyć.PONURA KOMUNO ZE SWOJĄ CENZURĄ NIE WRACAJ.BŁAGAM !!!

Komentarz został ukrytyrozwiń
levy
  • levy
  • 25.10.2011 13:13

Całostronicowe ogłoszenie BMW może tam kosztować 1000zł. W innym tygodniku 30.000 to żaden argument :)
Proponuje odkupić udziały od Hajdarowicza i ''robić'' swoja super dochodową gazetę.

Komentarz został ukrytyrozwiń

W ogóle ta sytuacja jest dziwna.
SDP nie wiem czemu napisało list, bo końcu co im do tego kto i co pisze w jakiejś gazecie?
Z drugiej strony właściciel mógł im grzecznie podziękować za sugestie, po czym stwierdzić w ładnych słowach, że jednak postąpi po swojemu. Po co ta ironia i złośliwości?

Komentarz został ukrytyrozwiń

@Panie Rafale - ostatnie Uważam Rze całostronicowe ogłoszenia BMW. Pismo jest nadal '' młode'' ale ma reklamodowców z wiodących marek. Nie tylko SKOK. W okresie rozruchu przy niskiej cenie 2.90 to że wychodzi na plus jest moim zdaniem sukcesem .Może być tylko lepiej. Zapotrzebowanie ze strony czytelników jest bardzo duże.

Komentarz został ukrytyrozwiń

SDP przesadziło z ingerencją w prywatny biznes
natomiast pan Hajdarowicz pokazał jak wygląda grzech pychy.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Panie Robercie, to nie jest takie proste przełożenie. Czytałem głosy specjalistów na temat reklamodawców "Uważam Rze". Wyliczyli, że tygodnik co najwyżej wyszedł na zero. W całej Presspublice sytuacja była niezła. W marcu przychody z "Rz", "Parkietu" i "Życia Warszawy"wzrosły o 2,8 proc., a z reklam o 5,3 proc.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Mam nadzieję, że Pan Hajdarowicz w duchu pozostał nadal ''zadymiarzem'' z KPN. Jego biznesowe prawo robić co chce z Uważam Rze .Jest tylko jedno ale.. sukces wydawniczy a więc i kasa dla właściciela to zasługa zespołu Uważam Rze pod wodzą p.Lisieckiego i bardzo wyrażnej linii programowej. Jeśli p.Hajdarowicz zechce to zmienić to z zespołu odejdą dziennikarze, którzy zapewnili sukces swoim nazwiskami np.W.Łysiak R.Ziemkiewicz czy wspomniany Naczelny p.Lisicki. Bez tych nazwisk koniec biznesu. Pan Hajdarowicz udziela się teraz w TV4 w programie o tym jak zostać milionerem w Polsce więc umie liczyć. Nie sądzę żeby chciał zarżnąć kurę ze złotymi jajami/ znoszonymi ma się rozumieć/. Chyba, że Salon przedstawi mu propozycję nie do odrzucenia.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.