Facebook Google+ Twitter

Hajdarowicz przedstawi wyniki "Rzeczpospolitej". "Nie wygląda to dobrze"

Grzegorz Hajdarowicz, właściciel Presspubliki, która wydaje m.in. "Rzeczpospolitą" i "Uważam Rze" zapowiedział, że w czwartek przedstawi wyniki finansowe spółki. Te nie są jego zdaniem dobre.

 / Fot. Bartłomiej Ryży/Polskapresse"Musimy pokazać, jak to wygląda, kiedy my to przejmujemy, bo nie wygląda to dobrze" - stwierdził na konferencji prasowej Hajdarowicz. Właściciel Presspubliki pytany o skład redakcji wyraził nadzieję, że ten się nie zmieni, ale dodał za chwilę, że niewolnictwo zniesiono kilka wieków temu - czytamy we "Wprost".

Hajdarowicz wyraził również wątpliwość, co do łączenia ról przez Pawła Lisickiego. Jego zdaniem pełnienie funkcji redaktora naczelnego "Rzeczpospolitej" i tygodnika "Uważam Rze", nie jest fortunne.

Biznesmen zapowiedział także, że "Rzeczpospolita" nie będzie informować tylko o finansach i ekonomii. Gazeta ma popierać, także politycznie, wolny rynek i prywatnych przedsiębiorców.

Hajdarowicz odkupił niedawno od Skarbu Państwa 48,99 proc. akcji Presspubliki. Wcześniej nabył 51,01 proc. Jest więc 100-procentowym udziałowcem spółki. W ostatnich tygodniach Stowarzyszenie Dziennikarzy Polskich, z Krzysztofem Skowrońskim na czele, apelowało do Hajdarowicza o niedokonywanie zmian w redakcji. Właściciel Presspubliki w ironicznej odpowiedzi, poprosił SDP o przesłanie bizensplanów i pozyskanie reklamodawców dla "Rzepy".

"Nie chciałbym, żeby mnie pouczano jak robić biznes. Jeżeli komuś naprawdę zależy na "Rzeczpospolitej", naprawdę zależy na "Uważam Rze", to zawsze może kupować dwa numery "URze" i dawać mniej zamożnemu sąsiadowi czy koledze. I w ten sposób wspomagać te tytuły - stwierdził również Hajdarowicz.

Pytany o słabe wyniki należącego do niego "Przekroju" powiedział, że dał sobie 3 lata na rozwój tytułu i ma jeszcze rok. Wtedy ma przyjść czas na rozliczenia. Jego zdaniem udział w rynku wzrośnie.

Do Wiadomości24 możesz dodać własny tekst, wideo lub zdjęcia. Tylko tu przeczyta Cię milion.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (4):

Sortuj komentarze:

Lancet
  • Lancet
  • 26.10.2011 21:27

Sprawa bez precedensu Lisicki redaktorem naczelnym dwóch gazet . Nie dba o rozwój , nie pozyskuje reklamodawców a bawi się w pisowską propagandę za cudze pieniądze.

Komentarz został ukrytyrozwiń
e
  • e
  • 26.10.2011 14:54

Czy ktoś słyszał dyskusje o dziennikarzach innych mediów ? Na tapecie media pisowskie i wieczyste niezadowolenie !Hajdarowicz wyraźnie daje do zrozumienia - niszczycie Rzeczpospolitą.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Mirek K
  • Mirek K
  • 26.10.2011 12:58

Tzw. "Salon" dał mu pewnie propozycje nie do odrzucenia! Więc się zgodził nie będzie ryzykował utraty setek mln. złotych. Co się nie robi dla kasyi by zadowolić "Salon"

Komentarz został ukrytyrozwiń
bombka dla PO
  • bombka dla PO
  • 26.10.2011 12:49

No i wszystko jasne. Hajdarowicz oczywiście rozwali najlepszą gazetę i tygodnik i dołączy do szmatławców typu Wyborcza, Polityka i Wprost. Bo tam z pewnością jest wolność słowa, wolność gospodarcza i wspieranie przedsiębiorców. A w Rzepie to normalnie totalitaryzm, mordują codziennie.
No cóż, panowie dziennikarze, pora założyć własne media. liczę na was.
Kupować dwa tytuły URze teraz, kiedy właścicielem został ten baran Hajdarowicz? Niedoczekanie.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.