Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

3466 miejsce

Hak, czy żart google.pl?

Buszując po internecie, trafiłem na nieco inną wersję znanej na całym świecie wyszukiwarki google.pl, zobaczcie sami.

Screen z www.google.ocom.plSzukanie w google.pl nie musi być już takie nudne. Wystarczy, że wejdziemy na stronę www.google.ocom.pl a na samej górze strony przywita nas napis „Se k…poszukaj”. Mimo tego tekstu wyszukiwarka działa w 100 procentach. Zastanawiające jest jednie to, czy strona wyszła spod rąk google.pl , czy może jest kolejnym wybrykiem hakerów, o których ostatnio głośno, za sprawą „rewizji” kodu strony, największego w Polsce dostawcy serwerów i domen www.home.pl

Nie pozostaje nic innego jak życzyć miłego buszowania w interencie.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (9):

Sortuj komentarze:

Anonimowy Anonim
  • Anonimowy Anonim
  • 12.09.2010 09:59

Ten motyw jest bardzo znany . Wchodzisz poprostu na www.google.pl i wpisujesz mooje google , wybierasz pierwsza opcje i wpisujesz teks np. link przenosi cie automatycznie do głównej strony google.pl i zamiast Google pisze link . Proste ?

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 14.12.2007 23:17

temat raczej niewart komentowania. 'rewizja kodu strony'- ciekawe sformułowanie! ;)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ale brzydkie słowo już zdjęli ;-)

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 15.04.2007 12:32

Ojej, ale szajs.

Komentarz został ukrytyrozwiń

tia ... ktoś tu chyba nie ma prawa jazdy na internet ...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jak to mogło trafić na główną stronę? ocom.pl to darmowy alias, pod który ktoś podpiął stronę http://www.gt.hopto.org/~marcas/google/?g=Se+kurwa+poszukaj, czyli link wygenerowany przez serwis "Mooje google" (http://www.gt.hopto.org/~marcas/google/), który pozwala tworzyć kopie strony Google z dowolnym napisem w logo.
Sprawdzenie tego zajęło mi ok. pół minuty. Niestety - minus.

PS. http://www.gt.hopto.org/~marcas/google/?g=link ;)

Komentarz został ukrytyrozwiń

1. Żal, zgadzam się z
2. Strona stara „jak świat” wpadłem na nią ok. 4miesiecy temu.
3. Strona ma za zadanie spławić natrętnych znajomych, którzy zadają banalne pytania, na które mają odpowiedzi w czołowych wynikach wyszukiwarki google.pl. Po prostu ktoś pyta o coś, na co ma odpowiedź, w google.pl Ty mu wysyłasz google.ocom.pl

Komentarz został ukrytyrozwiń

Tak abstrahując już od treści, to żartem jest chyba to że taki screen jest na pierwszej stronie serwisu w24. Nie mogłeś zakryć tej k...y ? Ja rozumiem, wolność słowa ale uważam że wulgaryzmy nie powinny być tak eksponowane.

Komentarz został ukrytyrozwiń

a moze ani jedno ani drugie? :)
to, ze strona dziala tak samo jak google - ba! przesyla dane do wlasciwej strony - wcale nie oznacza ze 'zli hackerzy' musieli w tym maczac swoje brudne od klawiatury lapska.

powiazanie tego z 'rewizja' kodu home.pl to juz wogole bzdura - po pierwsze, nikt im kodu nie zrewidowal, tylko na slepo sprawdzal wszystkie kombinacje, a po drugie gdzie google a gdzie home?

cala sprawa wyglada tak - ktos kupil sobie domene, wrzucil tam kopie ogolniedostepnego (do sciagniecia np z www.google.pl) formularza wyszukiwarki, dodal inny rysunek i to wszystko.

tak jeszcze gwoli scislosci:
(wg The Jargon File http://catb.org/jargon/html/index.html)

hacker: n.

1. A person who enjoys exploring the details of programmable systems and how to stretch their capabilities, as opposed to most users, who prefer to learn only the minimum necessary. RFC1392, the Internet Users' Glossary, usefully amplifies this as: A person who delights in having an intimate understanding of the internal workings of a system, computers and computer networks in particular.

2. One who programs enthusiastically (even obsessively) or who enjoys programming rather than just theorizing about programming.
(..)
4. A person who is good at programming quickly.

5. An expert at a particular program, or one who frequently does work using it or on it; as in ‘a Unix hacker’. (Definitions 1 through 5 are correlated, and people who fit them congregate.)

6. An expert or enthusiast of any kind. One might be an astronomy hacker, for example.

7. One who enjoys the intellectual challenge of creatively overcoming or circumventing limitations.

8. [deprecated] A malicious meddler who tries to discover sensitive information by poking around. Hence password hacker, network hacker. The correct term for this sense is cracker

(przepraszam, nie istnieje jargon file po polsku...)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.