Facebook Google+ Twitter

"Haker" Kevina Poulsena. Prawdziwa historia, która mrozi krew w żyłach

Czy zastanawialiście się kiedyś, co dzieje się z waszymi danymi po zalogowaniu do banku, poczty email, po włożeniu karty do bankomatu? Książka Kevina Poulsena pod tytułem "Haker" pomoże wam to zrozumieć i pojąć, że cyfrowy świat nie jest bezpieczny.

 / Fot. Materiały prasoweKevin Poulsen opisuje historię Maxa Butlera, znanego w przestępczym półświatku, jako Max Vision i przede wszystkim Iceman. Ten genialny haker ukradł dane z 1,8 miliona kart kredytowych oraz debetowych i do 2018 r. będzie odsiadywał wyrok za popełnione przestępstwa.

Autor "Hakera" przelał na karty książki skomplikowany życiorys Maxa, który z eksperta zatrudnionego przez FBI przemienił się w jednego z najpotężniejszych w historii cyberprzestępców.

Maxem Butlerem targały sprzeczności, z jednej strony chciał żyć uczciwie, pomagać w wyszukiwaniu luk bezpieczeństwa sieci, z drugiej w hakerskich porywach potrafił złamać zabezpieczenia Pentagonu i dostać się praktycznie do każdego komputera na świecie. Czując się oszukany przez wymiar sprawiedliwości, po odbyciu drugiego wyroku rozpoczął działalność na niespotykaną wcześniej skalę. Zamknięty w swoich kryjówkach przejął największe fora internetowe skupiające cyberprzestępców.

Max Butler vel Max Vision jest postacią w swej istocie tragiczną, zdradzającą problemy osobowościowe. To człowiek, o podwójnej moralności, który potrafił być uczciwy wówczas, gdy płacono mu za jego usługi. Popełniane zło racjonalizował sobie prywatną teorią na temat bezdusznego systemu bankowego, który można okradać. Jego życiorys jest tak zawiły, że czytelnik do końca nie może się zdecydować - jednoznacznie go potępić czy usprawiedliwić i szukać w nim jasnej strony. Jedno jest pewne Iceman to geniusz, dla którego internet nie stanowił żadnej zagadki.

Książka Poulsena ilustruje mechanizmy, jakimi posługują się hakerzy, uświadamia, że nie ma dla nich zabezpieczeń, których nie dałoby się złamać. Autor pokazuje nonszalancję banków, naiwność zwykłych użytkowników internetu oraz przebiegłość i talent tych, którzy powyższe wykorzystują.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.