Facebook Google+ Twitter

Haker sklonował odcisk palca niemieckiej minister obrony. Zrobił to na podstawie publicznie dostępnych zdjęć

Niemiecki haker twierdzi, że udało mu się "sklonować" odcisk palca niemieckiej minister obrony na podstawie zdjęcia dostępnego publicznie w sieci i komercyjnego oprogramowania, z którego może skorzystać każdy.

https://flic.kr/p/81qt5Q / Fot. Chris Costes/CC BY 2.0Jan Krissler, członek zrzeszenia Chaos Computer Club poinformował, że udało mu się odtworzyć odcisk palca minister obrony Niemiec, Ursuli von der Leyen. Haker twierdzi, że wykorzystał zdjęcia zrobione "zwykłym aparatem" - podaje BBC.

Krissler wykorzystał fotografie zrobione pod różnym kątem i zrobił zbliżenie kciuka. Pochodzą one z jednej z konferencji, w której uczestniczyła minister obrony. Jego zdaniem politycy zaczną nosić rękawiczki po usłyszeniu o tym czego dokonał.

Haker chciał udowodnić, że systemy biometryczne nie są bezpieczne, choć stają się coraz bardziej popularne. Identyfikację odcisków palców wprowadzono choćby w smartfonach Apple, Samsunga czy HTC. W Brazylii na podstawie odcisków identyfikowano uczestników głosowania w wyborach prezydenckich.

Czytaj także: Dla NSA zabezpieczenia Facebooka i Skype'a nie stanowią problemu. Agencja słabo radzi sobie z siecią Tor


Zdaniem ekspertów zabezpieczenia biometryczne oparte na statycznych informacjach, takich jak odcisk palca czy skan twarzy nie są bezpieczne i da się je podrobić. Przyszłością mają być połączenie tych pierwszych z elementami dynamicznymi, takich jak chociażby analiza ruchu.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Nic z tego nie rozumiem. Haker? A gdzie tu jest jakikolwiek opis działań hakerskich? Człowiek wykorzystywał legalne działania, nie włamał się do bazy danych ministerstwa, więc po co ten "haker" w tekście?
No i to klonowanie... Myślałem, że sklonował palca pani minister... Już się ucieszyłem, bo to by był dopiero news!

A tak... okazało się, że to tylko wykazanie bylejakości zabezpieczeń.

Komentarz został ukrytyrozwiń

W pewnym momencie możliwości w kategorii zabezpieczeń i identyfikacji obywatela staną się niby dowcip o bateryjce.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.