Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

16529 miejsce

Haker Umysłu: Eksperyment śpiewania w myślach (Wideo)

Łukasz Płoszajski, aktor, który dzięki swojemu programowi „Haker Umysłu“ ,w zaledwie kilka dni od premiery pierwszego odcinka zyskał łatkę psychologicznego iluzjonisty, nie spoczywa na laurach. Przedstawia coraz to nowe eksperymenty.

Kiedy kilka dni temu gościł w audycji Radia Ram Wrocław, znowu zaskoczył słuchaczy, a dziennikarkę radiową wprowadził w osłupienie. Dlaczego?


Była ciekawa jego umiejętności, więc bardzo chętnie wzięła udział w doświadczeniu. Płoszajski poprosił dziennikarkę, by pomyślała o jednym, bardzo znanym utworze. Zadał dziewczynie szereg pytań, a na podstawie tego, jak reagowała swoim ciałem, (m.in przez mrugnięcie) odgadł tytuł piosenki, o jakiej pomyślała. Oczywiście, nie mylił się. Zgadzało się wszystko. Klimat piosenki, wykonawca i poprawny tytuł. Oboje pomyśleli o piosence zespołu Depeche Mode – „Enjoy the silence“
Świat jest morzem wibracji, a całe nasze życie składa się z wysyłania i odbierania dźwięków. Dźwięki otaczają nas na każdym kroku. Świat bez dźwięków nie miałby racji bytu.
Łukasz Płoszajski z dziennikarką Radia RAM Wrocław / Fot. Fot. Zdjęcie nadesłane
Podczas śpiewania najważniejszym „narzędziem“ jest głos, ale rezonuje całe ciało. Głowa i kości są rezonatorami centralnymi.

Częste jest zjawisko wyostrzania zmysłów, występuje ono przede wszystkim u osób niewidomych, ale istnieje też seria ćwiczeń, dzięki którym człowiek sam może wyostrzyć swoje zmysły. Ćwiczeń jest wiele, ale istnieją dwa najprostsze.

1. „Próbuj tego, co jest Ci nieznane“

Rzeczy, z którymi nie miałeś wcześniej styczności stymulują Twój mózg, a zmysły zachęcają do lepszej pracy. Próbuj tego, czego nie znasz, bądź tego, o czym nie pamiętasz. Ekseprymentuj. Może to być np. zmiana wody w prysznicu z zimnej na ciepłą, czy czekolady, z orzechowej na mleczną. Wybór należy do Ciebie.

2. „Mniej bardziej świadome ciało“

Uprawiaj sporty. Skacz, tańcz, doświadczaj masażu. W ten sposób stajesz się bardziej wrażliwy na dotyk.

Dzięki temu eksperymentowi Łukasza dowiedzieliśmy się wiele na temat rezonatorów naszego ciała, odbierania i wysyłania wibracji oraz o tym, czym jest wyostrzenie zmysłów. Czym Płoszajski zaskoczy następnym razem?

Na pewno coś się znajdzie.


Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Mysle ze wielu autorow tekstow piosenek jednoczesnie podczas pisania jakos podspiewuje je w myslach. Latwiej sie pisze ...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.