Facebook Google+ Twitter

Hakerzy donoszą na hakerów. Sprawcy ataku na stronę premiera złapani?

W internecie pojawił się dokument, zawierający szczegółowe dane rzekomych sprawców włamania na stronę Kancelarii Premiera. Informacje podała grupa Happyninjas, aby wyrazić wyraz dezaprobaty dla działań Łukasza S. i Oskara Z. z Polish Underground.

Hakerzy, którzy 23 stycznia włamali się na stronę Kancelarii Premiera i dokonali podmiany zawartości serwisu na nagranie popularnej w Internecie blogerki, podpisali się jako Polish Underground. W swoim oświadczeniu grupa podkreśliła jednak swoją odrębność i niezależność od "Anonimowych".

Jak podaje gazeta.pl, Happyninjas - inna grupa internautów - manifestując swoją dezaprobatę dla "e-terroryzmu" i łamania prawa, zdecydowała się ujawnić sprawców przestępstwa. W sieci pojawił się dokument, w którym podane zostały dane osobowe hakerów, stojących rzekomo za włamaniem i podmienieniem treści na stronie. Dane są bardzo szczegółowe, obejmują imię i nazwisko rzekomych sprawców (Łukasz S., Oskar Z.), datę urodzenia, wzrost, numer telefonu i adres, a także adresy IP, z których łączyli się z Polish Underground i ich miejsce pobytu.

Ponadto Happyninjas twierdzą, iż Łukasz S. jest sprawcą m.in. serii włamań do sklepów internetowych i czasowego podmieniania numeru konta, na który klienci przelewali pieniądze. Grupa podała także zapis danych z serwera IRC, zawierający szczegółowy przebieg rozmów osób, biorących udział we włamaniu na stronę Kancelarii Premiera.

Według ekspertów, logi (dane z serwera - przyp. red.)) wyglądają bardzo wiarygodnie, jednak możliwe jest to, że zostały sfałszowane. W końcowym fragmencie dokumentu, członkowie grupy Happyninjas piszą:

 / Fot. Fragment dokumentuWybrane dla Ciebie:
Komentarze (5):

Sortuj komentarze:

@Strazu23: ale w związku z czym?

Komentarz został ukrytyrozwiń
Strazu23
  • Strazu23
  • 27.01.2012 14:33

Gówno !

Komentarz został ukrytyrozwiń

Bardzo możliwe, jednak i takie rzeczy wśród hakerów się zdarzają. Jak widać "solidarność" w tej branży ma swoje sumienie i rozum, Mitnicka też zamknęli z pomocą innego hacker'a - Tsutomu Shimomurę. Tak, czy inaczej myślę, że powinni to załatwic w swojej grupie.

Jeśli jednak zainscenizowane to zostało przez władze i ich wykonawców to już nie wiem co o tym sądzić...

Komentarz został ukrytyrozwiń
andy
  • andy
  • 27.01.2012 13:44

Tusk sie boi żeby nie ujawnić jak już społeczeństwo jest inwigilowane przez służby specjalne dlatego wymyślili niby "grupę hakreską happy ninjas". Możliwe że ktoś na nich po prostu doniósł na policję, albo zadziałały tajne podsłuchy.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Czy to hakerzy?
  • Czy to hakerzy?
  • 27.01.2012 12:56

Wygląda to na akcję (zresztą sensownie pomyślaną ) ABW a nie jakichś hakerów : )

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.