Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

19633 miejsce

Hakerzy: Jeśli ACTA przejdzie, opublikujemy tajne dokumenty rządu

Godzinę przed północą członkowie grupy Anonymous poinformowali, że oczekują rezultatu rozmowy Michała Boniego z Donaldem Tuskiem. Do czasu ogłoszenia ustaleń hakerzy wstrzymują się od ataków. Dodatkowo, około godz. 20, Anonymous podali, że są w posiadaniu, przejętych z polskich stron rządowych, dokumentów.

Sonda

Czy dokumenty zdobyte przez Anonymous powinny zostać ujawnione?

 / Fot. Printscreen / Twitter

Cease fire!


Godzinę przed północą Anonymous poinformowali, że "wstrzymują ogień", oczekując wyniku rozmowy Donalda Tuska z Michałem Bonim. Członkowie grupy zauważają, że operatorzy wszystkich stron internetowych, które zostały przejęte przez Anonymous, zaprzeczają, iż zostały one zaatakowane przez hakerów, tłumacząc, że witryny mają "kłopoty techniczne".

"We have dox files and leaked documentations on many Poland officials"


Na Twitterze AnonymousWiki członkowie grupy około godz. 20 poinformowali, że są w posiadaniu tajnych dokumentów polskich urzędników, członków rządu i ministrów. Hakerzy apelują, aby polski rząd nie podpisywał ACTA; w przeciwnym przypadku będą zmuszeni ujawnić przechwycone dane.

"Jeżeli ACTA w Polsce przejdzie, ujawnimy dokumenty polskich urzędników" - poinformowała na Twitterze grupa Anonymous.

W niedzielę, 22 stycznia, przestała działać m.in. strona Centralnego Biura Śledczego. Pisaliśmy o tym w artykule Anonymous blokuje kolejne strony. Nie działają serwisy CBOŚ i PSL.

Przebieg wydarzeń związanych z Anonymous znajdziesz w materiale: Hakerzy blokują strony. Relacja z działań Anonymous

Członkowie grupy ok. 20.00 poinformowali, że ataki na rządowe strony nie ustaną aż do 26 stycznia (wtedy rząd zdecyduje, czy podpisać ACTA): "Nadal będziemy zakłócać oficjalne strony i ingerować w nie. Nie podpisujcie ACTA".

Kilka minut później dodali, że dzięki wysiłkom grupy, minister Boni zapowiedział rozmowę nt. ACTA z premierem, Donaldem Tuskiem.

Wybrane dla Ciebie:




Komentarze (36):

Sortuj komentarze:

Dyzma
  • Dyzma
  • 26.01.2012 11:07

""Jeżeli ACTA w Polsce przejdzie, ujawnimy dokumenty polskich urzędników" - poinformowała na Twitterze grupa Anonymous."
Czekam i czekam i nic - PAJACE !!! JUŻ W ŁAPĘ DOSTALIŚCIE I CISZA - LEGION-SREGION:)
Wstyd - sprzedajczyki takie same jak mordy rządowe

Komentarz został ukrytyrozwiń
mrowka przeciw ACTA:@
  • mrowka przeciw ACTA:@
  • 25.01.2012 02:46

wyACTAujmy :D tuska ze stołka premiera, bo on sie do tego nie nadaje.
pytanie do niego, co on z tego ma...? bo naród nic nie zyska.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Drelas
  • Drelas
  • 24.01.2012 16:08

Że tak powiem.Sami rozpętaliście wojnę z tymi ACTAMI.Anonymouse walczy o wolność człowieka.No TO ACTA.Sejm teraz bez zgody ludzi bawi się prawami autorskimi.Mam to gdzieś.Ten sejm schodzi na coraz większe bałwany.Zostawić megauploada!Zostawić internet!Niedługo nawet telefonów nie będzie,bo znowu ''Prawa autorskie'.Kto za zostawieniem Megauploada i uwolnieniem internetu da Kciuk w górę!

Komentarz został ukrytyrozwiń
MonnaDonna
  • MonnaDonna
  • 23.01.2012 18:14

Anonymous! Please help! The Government of ignoring the opinion of the people, sign ACTA!

Anonymous! Prosimy o pomoc! Rządzący nie zważając na opinię ludzi, podpisują ACTA!!!

Komentarz został ukrytyrozwiń
Zabójca Bogów
  • Zabójca Bogów
  • 23.01.2012 17:45

Leciwy już jestem ale legitymacja Mensy pozwala mi zajmować się czym tylko zechcę (a raczej mój mózg)
dołączę do was Anonimowi !! I zaatakujemy Vatykan --i buchniemy kasę tym pedo.... w sutannach. A potem rozdamy ją dzieciakom. Pozdro

Komentarz został ukrytyrozwiń
Anonymous
  • Anonymous
  • 23.01.2012 15:32

O 15:45 Na Polsacie będzie coś na temat tej sprawy Polecam oglądnoć xdd.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Error 405
  • Error 405
  • 23.01.2012 10:45

O ile dobrze mi się wydaje, to nie Anonymouse stoją za zhakowaniem stron Polskiego rządu, wzmianka była o Polskim podziemiu. To takie sprostowanie dotyczące komentarza Pana Łukasza Brzezickiego. Mam nadzieję, że nie będzie miał Pan o to pretensji, bo być może mamy inne źródła.

Porównanie ataku sieciowego do katastrofy smoleńskiej nie ma ani ładu, ani składu. Z tym zgodzę się w stu procentach.

Jednak patrząc na to co się dzieje, tak subiektywnie można wywnioskować, że to właśnie Polski rząd naważył sobie takiego piwa które ciężko wypić. Raz, że ACTA nie jest i nie była uzgodniona z narodami gdzie było to wprowadzone, dwa, Polska (tak mi się przynajmniej wydaje) jest krajem demokratycznym i zgodnie z konstytucją a raczej jej zamysłem, nic co było robione przez urzędy, rządy czy co tam jeszcze, bez uzgodnienia tego z obywatelami nie powinno mieć miejsca.

Z żalem patrzę co dzieje się na świecie, co ogarnia ludzi i całą Europę. Jak tak dalej pójdzie, sami sobie zrobimy piekło.

Na razie ustawa ACTA, która ogranicza wolność słowa i myśli, monitorowanie obywateli wolnych krajów.
Pytam więc rządu i osób które za tym wszystkim stoją. Jak ma wyglądać dalej świat skoro wszystko zmierza ku upadkowi, a osoby zajmujące rządzące stanowisko interesuje tylko własny majątek i sytuacja finansowa.

Z wyrazami szacunku, Obywatel(ciągle jeszcze) Wolnej Polski.

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 23.01.2012 09:43

Porównywanie ataku Anonymous z katastrofą smoleńską ociera się o paranoję. Poważną.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Error 405
  • Error 405
  • 23.01.2012 08:08

levy z całym szacunkiem, masz chociaż minimum informacji odnośnie ustaw ACTA? Gdyby tak było, nie pisałbyś, że Anonymus to złodzieje. Gdyby rząd nie chciał wprowadzać kontrolowanego internetu zapewne nikt nie kiwnął by palcem, tym bardziej nikt nie ruszyłby stron rządowych.

Nie wiem jakie masz podejść, i ciężko ustalić z kim tak na prawdę trzymasz. Skoro jesteś normalnym internautą chcącym spokojnie i bez niebezpieczeństw przeglądać internet, nie powinieneś tak pisać.

POLSKA POTRZEBUJE REWOLUCJI!!!

Komentarz został ukrytyrozwiń
kolos
  • kolos
  • 23.01.2012 04:08

Teraz będą negocjować?A ja pytam:od kiedy Tusku wiedział o tym przekręcie,zwanym ACTA?Nikt sie nie zająknął,ani przed wyborami,ani po wyborach,że kolesie liberałów szykują nam taki pasztet.TVN i reszta ich kolesi z TV też wsadzili mordę w kubeł i nawet sie nie zająkneli,że taki shit Tusk ma podpisać.Raptem zostało kilka dni do podpisania umowy,a ci sie obudzili i bedą ROZMAWIAĆ z kim?...ze sobą!Przejechał się Tusku na tej ACTA.Notowania spadną mu na mordę.I niech spada razem z nimi.