Facebook Google+ Twitter

Hakerzy z Anonymous upublicznili dane Ministerstwa Gospodarki

Strona internetowa Ministerstwa Gospodarki została zaatakowana przez hakerów. Wykradziono i opublikowano liczne dane, takie jak zrzuty paszportów, skany dokumentów i skrzynek pocztowych. Ministerstwo analizuje wiarygodność upublicznionych materiałów.

 / Fot. KephirZa tak po raz kolejny odpowiada grupa Anonymous. Był on częścią akcji o kryptonimie "OpGoldenDawn" - donosi tvn24.pl. Ataki miały miejsce nie tylko w Polsce. Poprzednio doszło do włamań na strony Grecji i Organizacji dla Bezpieczeństwa i Współpracy w Europie.

Opublikowane dokumenty to w większości zrzuty paszportów, screeny skrzynek pocztowych oraz skany rządowych dokumentów. Szacuje się, że wielkość tych danych wynosi ok. 400 MB. Anonymous zapowiadają, że jest to początek większej akcji.

Sprawę komentuje Ministerstwo Gospodarki na swojej stronie internetowej: "Ministerstwo Gospodarki informuje, że w związku z pojawiającymi się informacjami o możliwym upublicznieniu części informacji pochodzących z Wydziałów Promocji Handlu i Inwestycji, podjęte zostały działania zabezpieczające. MG sprawdza i analizuje zakres i wiarygodność upublicznionych materiałów. Jednocześnie informujemy, że system informatyczny MG działa bez zakłóceń".

Dane, które zostały wykradzione, są mało istotne. Głównie chodzi o sam fakt występowania luk w systemach, pozwalający na uzyskanie dostępu do prywatnych plików.

Grupa Anonymous zrzesza aktywistów internetowych z całego świata, sprzeciwiających się ograniczaniu wolności obywatelskich. Sami nazywają siebie haktywistami. W 2012 roku zostali zaliczeni przez magazyn "Time" do setki najbardziej wpływowych grup i osób na świecie.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.