Facebook Google+ Twitter

Hakerzy z Anonymous włamali się na strony wywiadowni Stratfor

E-maile i dane z kart kredytowych padły łupem hakerów z ruchu Anonymous, którzy w niedzielę włamali się na strony amerykańskiej agencji wywiadowczej Stratfor. Antykorporacyjna grupa zapowiada, że to dopiero początek świątecznych ataków.

 / Fot. screenAnonymous zapowiada, że dane z kart kredytowych będą wykorzystane do kradzieży miliona dolarów, który ma trafić na cele dobroczynne. Na Twitterze podali link do plików internetowych z danymi z 4 tysięcy kart kredytowych, hasła i domowe adresy osób z listy klientów prywatnych Stratforu.

Jak podaje PAP, Hakerzy poinformowali, że dotarcie do numerów kart kredytowych było niezmiernie łatwe, ponieważ Stratfor nie chronił ich szyfrem.

Na liście klientów Stratfor znajduje się, wg Anonimowych, m. in. armia i siły powietrzne USA, banki, Apple i Microsoft. Ośrodek analityczny Stratfor, który dostarcza politycznych, gospodarczych i wojskowych analiz, powiadomił, że wyłączył swoje serwery i pocztę elektroniczną, gdy tylko otrzymał informację o ataku hakerów. Internetowa strona Stratfor nie działa.Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Jeśli chcesz dodawać komentarze, musisz się zalogować.

Najpopularniejsze

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.