Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

394 miejsce

Hakerzy z Anonymous zablokowali strony Sejmu i premiera [Wideo]

Współautorzy: Filip Chochół Wojciech Martyński Tomasz Młynek

W sobotę kilkanaście minut po godz. 19 padła strona internetowa Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej. Do zdezaktywowania serwisu przyznają się hakerzy z grupy Anonymous. Dyrektor biura prasowego Sejmu, dementując plotki, twierdzi, że strona nie działa z powodu usterki technicznej. Na Twitterze AnonymousWiki informuje, że ataki będą trwały do 26 stycznia.

Sonda

Co sądzisz o działaniach grupy Anonymous?

 / Fot. Mateusz Brzeziński / PrintscreenJeżeli będziecie chcieli spróbować połączyć się ze stroną internetową Sejmu RP, nie uda się Wam - "witryna internetowa jest niedostępna" i najprawdopodobniej padła ofiarą zorganizowanej akcji hakerów. Około godz. 21 przestała także działać strona premiera Donalda Tuska. Tuż przed godziną 22:00 zablokowana została strona Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz strona prezydenta Bronisława Komorowskiego.

Szykują się protesty przeciw ACTA

Anonymous ogłasza wybuch I cybernetycznej wojny światowej



Do ataku przyznała się znana (m.in. z wyłączania stron FBI w ostatnich dniach) grupa Anonymous. Jej członkowie opublikowali na Twitterze wpis: "TANGO DOWN - sejm.gov.pl", co oznacza mniej więcej "wróg unieszkodliwiony".

SOPA i ACTA, czyli panika w sieci. O co w tym chodzi?


Przed całkowitym wyłączeniem strony, wchodząc w adres www.sejm.gov.pl, zobaczylibyśmy zdjęcie, na którym dwóch mężczyzn... całuje się. Poniżej widniała adnotacja: "Nie ma rzeczy niemożliwych. Pozdro panowie!!!".

Tak wyglądała strona Sejmu RP tuż przed wyłączeniem. / Fot. Filip Chochół / Printscreen strony SejmuRzecznik Sejmu RP, wywiadzie dla TVN24, twierdzi, że strona Sejmu nie działa z przyczyn technicznych.

To nie koniec? Hakerzy prowadzą werbunek do grupy. Czytaj dalej --->

Wybrane dla Ciebie:




Komentarze (203):

Sortuj komentarze:

CPA
  • CPA
  • 22.01.2012 14:25

Anonymous glory

Komentarz został ukrytyrozwiń
master
  • master
  • 22.01.2012 14:16

jak wymyślony przez rząd?! co Wy pier*olicie ?! nie słyszeliście nigdy o Anonymous? znawcy internetu :/

Komentarz został ukrytyrozwiń
Młoda
  • Młoda
  • 22.01.2012 13:45

ANTY ACTA !!! PODPISUJCIE !!!
http://www.avaaz.org/en/save_the_internet_action_center_b/?slideshow

Komentarz został ukrytyrozwiń
Czupak
  • Czupak
  • 22.01.2012 13:40

Strona sejmu nadal nie działa.

Komentarz został ukrytyrozwiń
omg.
  • omg.
  • 22.01.2012 13:40

Do wszystkich dzieci:

Nie bierzcie się za hakowanie !! Dla własnego dobra zostawcie to ludziom którzy się na tym znają. Raz, że nie potraficie zacierać za sobą śladów, a skąd poszedł pakiet można sprawdzić równie łatwo co dojść po kablu do gniazdka. Dwa, że założę się, że stawiacie na kompach boty do DDoS'owania, odpuśćcie, bot na jednym kompie nie wyłączy strony, a ABW pozamyka was, żeby zwiększyć sobie notowania w walce z hakerami.

@Yankesss, powiedz koledze żeby przestał. Gdybyś miał pojęcie o tym o czym piszesz, ostatnia rzecz jaką byśzrobił, to pochwalił się tym na portalu informacyjnym.

Komentarz został ukrytyrozwiń
DEM
  • DEM
  • 22.01.2012 13:34

Demokracja- czyli rząd ludu- nie mówię o wypaczeniach, a o idei, której Anonymous "chce", czy też "stara się" bronić.
Hasło "rząd powinien bać się ludzi, a nie ludzie rządu" jest wyrażeniem podstawy demokracji.

Wielu z Was cytuje "V" lub umieszcza go na avatarach- to miłe, ale jeżeli chcecie coś osiągnąć starajcie się być jak on. I to nie w kontekście prowadzenia wojny, a intelektu i wiedzy.

Bronią ludzi jest ich świadomość i zrozumienie tego o co na prawdę walczą.
Jeżeli sprzeciw ma polegać na rzucaniu cegłami, a nie budowaniu z nich- to lepiej niech zostanie jak jest.

Komentarz został ukrytyrozwiń
emyot
  • emyot
  • 22.01.2012 13:22

A kto powiedział, że demokracja jest dobra ? Unia "broni demokracji", a podejmuje działania po cichu. Good job Anonymous !

Komentarz został ukrytyrozwiń
DEM
  • DEM
  • 22.01.2012 13:12

Głupota. Ot po prostu.
Dla rządu to dowód, że przeciw ACTA nie działają świadomi obywatele mający konkretne argumenty, a ludzie zdolni tylko do pogróżek i pieniactwa.

Dla tych którzy nie rozumieją wyjaśnię- jeżeli rząd otrzymuje groźby, naturalną reakcją jego członków jest sprzeciwienie się im. Zablokowanie strony nie jest na tyle silnym ciosem by kogoś nastraszyć, ale już na tyle denerwującym, że odrzuci głos rozsądku, a za tym wszystkie maile i petycje nadsyłane przez Internautów. W ten sposób hakerzy szkodzą nam zamiast pomagać. Po prostu.

Jeżeli tak jak mówicie wierzycie w sens demokracji- czyli rządów ludu- pokażcie do cholery, że potraficie działać rozsądnie i domagać się swoich praw argumentami, a nie wrzaskiem. Inaczej potraktują Was jak dzieci.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Dawid
  • Dawid
  • 22.01.2012 13:05

nikt nie chce żadnego ACTA. Brawo dla panów którzy się wzięli z za ten "Rząd"