Facebook Google+ Twitter

Hakerzy z Rosji znów atakują...

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-10-11 08:30

Serwer z którego korzysta w Kanadzie niezależna agencja informacyjna birmańskich uchodźców działająca w New Delhi został zaatakowany przez hakerów. Według informacji Birmańczyków atak przeprowadzono z Rosji.

„Mizzima" to niezależny portal birmańskich uchodźców działający od kilkunastu lat w New Delhi. Jest jednym z najlepszych źródeł informacji na temat Birmy oraz działalności birmańskiej opozycji, a także sposobu sprawowania władzy przez juntę. Od wczoraj jest niedostępny, ponieważ kanadyjski operator serwera w obawie przed atakiem hakerów próbujących zablokować stronę „Mizzimy" sam zawiesił dostęp do niej.

Dziennikarze portalu poinformowali, iż atak zaczął się z komputerów znajdujących się na terytorium Rosji i wspomagany był przez komputery z Niemiec, Francji i samych Indii. Birmańczycy sugerują, iż za atakiem może stać rządząca Birmą junta wojskowa, która już dawno zablokowała dostęp do strony „Mizzimy" w kraju.

Według dziennikarzy „Mizzimy" rozpoczęcie ataku z terytorium Rosji nie było przypadkowe. Federacja Rosyjska jest jednym z kilku krajów, które współpracują z juntą. Właśnie w Rosji kształceni są komputerowi specjaliści wysyłani na zagraniczne studia przez rządzącą krajem juntę.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.