Facebook Google+ Twitter

Hakerzy zapowiadają kolejne ataki na firmy bojkotujące WikiLeaks

W odwecie za blokady nałożone na WikiLeaks przeprowadzonych zostanie więcej cyber-ataków - zapowiedział jeden z przedstawicieli grupy hakerów odpowiedzialnej za operację "Payback".

Master Card i Visa http://pl.wikipedia.org/w/index.php?title=Plik:Credit-cards.jpg&filetimestamp=20050406231311 licencja: creative commons 3.0 / Fot. Lotus HeadHakerzy sympatyzujący z demaskatorskim portalem WikiLeaks zablokowali w środę stronę grupy wydającej karty bankowe Visa. Wcześniej zaatakowali witrynę MasterCard. Oba incydenty mają związek z ich odmową współpracy z WikiLeaks. We wtorek Visa oraz MasterCard ogłosiły, że zawieszają przelewy na rzecz portalu.

"Atak na Visę się udał, choć można było się go spodziewać. Wcześniej zablokowano MasterCard, co dawało firmie więcej czasu na przygotowania" - donosi tvn24.pl. W dodatku grupa hakerów, posługujących się nazwą Anonimowie (Anonymous), swój zamiar ogłosiła godzinę wcześniej na Twitterze.

Zobacz też: WikiLeaks: Benedykt XVI nazwany "Zielonym Papieżem"

Strony internetowe obu tych firm zostały sparaliżowane za pomocą tzw. ataków DDOS (distributed denial of service), podczas których serwer sieciowy jest bombardowany i blokowany wielką ilością danych.

Zwolennicy WikiLeaks zaatakowali w środę również inne instytucje, które uważają za wrogów portalu: szwedzką prokuraturę i szwajcarską grupę, która zamroziła konto bankowe Juliana Assange'a. Tymczasem w internecie rośnie fala poparcia dla WikiLeaks. Twitter zapełnił się wyrazami solidarności z portalem, a liczba fanów WikiLeaks na Facebooku sięgnęła miliona.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.