Facebook Google+ Twitter

Hakkinen przetestuje Mercedesa DTM!

Mistrz Świata Formuły 1 w latach 1998-1999 Mika Hakkinen przetestuje samochód Mercedesa startującego w serii DTM! Fin odbędzie testy wraz z innymi zawodnikami 6 grudnia.

Przypomnijmy, iż Mika startował w tej serii w latach 2005-2007, właśnie w zespole "Srebrnych Strzał". W połowie listopada, po raz pierwszy od czterech lat wystartował w wyścigu. Podczas 6-godzinnych zmagań w Chinach prowadził Mercedesa SLS AMT GT3.

Były czempion F1 nie ukrywa, iż celem udziału w testach jest sprawdzenie przyszłorocznej maszyny, która przeszła wiele zmian technicznych, związanych z nowymi przepisami: "Gdy po raz pierwszy przeczytałem nowe regulacje DTM na sezon 2012, od razu chciałem zobaczyć różnicę pomiędzy starym Mercedesem, a nowym". W wywiadzie przytoczonym przez f1.wm.pl, podziękował włodarzom zespołu - Norbertowi Haugowi oraz Gerhardowi Ungarowi - za umożliwienie ponownej jazdy najszybszym samochodem turystycznym na świecie.

Oprócz Hakkinena, w przyszłotygodniowych testach udział wezmą także przyszli zawodnicy stajni - Niemiec Christian Vietoris oraz Brytyjczycy - Jamie Green i Gary Paffet.


Do Wiadomości24 możesz dodać własny tekst, wideo lub zdjęcia. Tylko tu przeczyta Cię milion.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.