Facebook Google+ Twitter

Hala AWF Katowice wreszcie gotowa

  • Źródło: Dziennik Zachodni
  • Data dodania: 2006-09-26 11:11

Studenci z zaciekawieniem zaglądają do środka, robotnicy wykonują ostatnie kosmetyczne prace, strażacy sprawdzają obiekt pod względem zabezpieczenia przeciwpożarowego.

 

Choć do oficjalnego otwarcia nowej hali i basenu katowickiej AWF zostały jeszcze dwa dni, reporterzy DZ już mogli zobaczyć, jak prezentuje się to "cudo", budowane z przerwami od sześciu lat.

- Gdyby nie problemy, na które nie miałem żadnego wpływu, hala powinna zostać oddana do użytku najwyżej w ciągu w dwóch lat - przyznaje Zbigniew Waśkiewicz, rektor AWF. - Ostatecznie kosztowała 52 miliony złotych. Na samym początku podana była kwota 25 milionów, ale była zupełnie nierealna, ponieważ nie uwzględniała dodatkowych kosztów, związanych ze szkodami górniczymi na terenie pod halą, nie mówiąc o zwiększonym podatku VAT w budownictwie.

Obiekt jest podzielony na salę (46 na 30 metrów) z boiskiem do piłki ręcznej, z dwoma placami do gry w koszykówkę ułożonymi w poprzek oraz na część z dwoma basenami. Jednym 50-metrowym, drugim treningowym (20 na 11 m). Wczoraj nalewano do basenów wodę, która... wcale nie wyciekała z niecek. Hala jest już gotowa do otwarcia – odbywa się w niej ostatnia kosmetyka. Zygmunt Wieczorek

- Różne były plotki "na mieście" - przyznaje Krzysztof Nowak, asystent rektora. - Słyszeliśmy, że wycieka woda z basenów, że hala zostanie rozebrana. Okres, kiedy nic się tu nie działo (najdłużej to 9 miesięcy - przyp. red.), z pewnością nie służył obiektowi, ale udało się wszystko zabezpieczyć.

W podziemiach hali jest miejsce do gry w squasha, kręgielnia, będzie też strzelnica. Po złożeniu trybun (po 650 krzesełek od strony hali i basenu) powstają miejsca dla plansz szermierczych. Goście, którzy w czwartek przyjdą na uroczyste otwarcie, zobaczą nie tylko oddaną do użytku halę. Za jej oknami widać krzaki, w których mieszkają... bezdomni! - To już nie nasz teren, tylko miasta - mówią pracownicy AWF.

Tomasz Kuczyński

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.