Facebook Google+ Twitter

Hala Gwardii bez… Gwardii?

Słynnej sekcji bokserskiej oraz sekcji strzeleckiej warszawskiej Gwardii grozi eksmisja. Możliwe, że ostateczne decyzje zapadną już w tym miesiącu.


Czy dojdzie do porozumienia?

Hala Gwardii - front 08,04,2009 / Fot. Karol SzymańczakMiasto, chcąc wybrnąć z kłopotu, proponuje lokale zastępcze, ale jak podkreślają działacze Gwardii, nie są to miejsca, w których można bezpiecznie chodzić, a co dopiero uprawiać sporty takie jak boks czy strzelectwo, wymagające specjalnego sprzętu i zabezpieczenia. - Ze swojej strony przedstawiciele klubu proponowali okres przejściowy - możemy płacić 1 zł w tym roku i o 1 zł więcej w każdym następnym, aż dojedziemy do stawek rynkowych. Wtedy mielibyśmy czas na znalezienie nowego miejsca i bezproblemowe przenosiny. Miasto odrzuca jednak te propozycję - wyjaśnia prezes Werner.

Wydaje się, że kwestia przenosin obu sekcji nie jest już możliwa bez zakłócenia płynności działania klubu, a brak płynności to najkrótsza droga do likwidacji obu zasłużonych sekcji - Od początku czujemy, że nie chcą załatwić tej sprawy tylko nas po prostu wykurzyć - mówi Kopacz. - Na przenosiny jest już stanowczo za późno. Poza tym miasto nie przedstawiło żadnej konkretnej oferty pomocy przy ewentualnych przenosinach. Będziemy walczyć, ale sprawa jest już chyba przesądzona. Czekamy na dalsze postanowienia sądu - dodaje kierownik sekcji strzeleckiej.

Jednym z argumentów przemawiających na korzyść klubu może być ogromne zróżnicowanie opłat za dzierżawę miejskich gruntów ponoszonych przez warszawskie kluby - Problem polega na tym, że mamy w Warszawie niejednolity system naliczania opłat za dzierżawę lub najem gruntów dla działalności sportowej. Stawki w jednej dzielnicy ustalane są rozporządzeniem prezydent miasta, w innej uchwałą rad dzielnic – wyjaśnia radna SD Katarzyna Munio, była przewodnicząca Komisji Sportu Rady Miasta Warszawa.

Aby zapobiec podobnym problemom w przyszłości, warszawscy radni utworzyli specjalna komisję mającą za zadanie zasugerowanie prezydentowi miasta nowego systemu ujednolicenia stawek dzierżawy dla obiektów sportowych. - Wstępnie zaproponowaliśmy jedną stawkę dla wszystkich ośrodków sportowych w kwocie 20 gr. za m kw. i jeśli nie zapadną decyzje stricte polityczne, to rozwiązanie powinno zostać przyjęte – dodaje radna.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.