Facebook Google+ Twitter

Hala sportowa na dachu szkoły?

Trudno znaleźć bardziej innowacyjny projekt w polskim szkolnictwie. W Zespole Szkół Ekonomiczno-Chemicznych w Trzebini (woj. małopolskie) na powstać hala sportowa... na dachu szkoły !

Budynek szkoły // http://www.zsech.edu.pl/galeria/images/image0.jpg / Fot. http://www.zsech.edu.pl/galeria/images/image0.jpgObecnie w tym technikum mieści się mała sala gimnastyczna, która funkcjonuje prawdopodobnie od początku istnienia szkoły. Jest najmniejszą spośród wszystkich sal w szkołach ponadgimnazjalnych dostępnych w regionie. Narzekają na nią zarówno uczniowie, jak nauczyciele. Od lat ten problem próbują załatwić kolejni dyrektorzy, ale nie znaleziono żadnego konkretnego rozwiązania. Do dziś.

Zarząd powiatu chrzanowskiego, do którego należy gmina Trzebinia, przeznaczył 150 tys. złotych na projekt stworzenia na dachu ZSE-Ch hali sportowej na miarę XXI w. - Jego wizualizacja ma być gotowa w ciągu dwóch, trzech miesięcy - zapewnia wicestarosta Adam Potocki w wypowiedzi dla tygodnika "Przełom". Do zrealizowania projektu ma być użyte szkło, metal oraz beton. Pojawiają się jednak głosy sprzeciwu.

Istniał również projekt stworzenia hali sportowej w miejscu, gdzie dziś jest betonowe boisko sportowe użytkowane przez szkołę. Ale sprzeciw kilku mieszkańców bloku położonego w bezpośrednim sąsiedztwie spowodował wstrzymanie prac na poziomie projektowania. Byłoby to najlepsze rozwiązanie mając na uwadze problemy, jakie mogą się pojawić w trakcie realizacji projektu na dachu szkoły. Prawdopodobnie również wcześniej wspomniane 150 tys. złotych przeznaczone na realizację projektu nie wystarczy na skończenie budowy. Kluczowe w tej sytuacji będą dotacje europejskie.

Mając w pamięci realizację poprzednich projektów, na skończenie obecnego będzie trzeba poczekać zapewne kilkanaście lat.

przelom.pl
Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Wyłącznie w kwestiach językowych, trochę - merytorycznych: 1) "funkcjonuje PRAWDOPODOBNIE od początku..." - to łatwo sprawdzić, co dziennikarz winien uczynić; b) "problem próbują ZAŁATWIĆ..." - problemy się rozwiązuje; c) sala gimnastyczna dwukrotnie ma być STWORZONA, z raz mogłaby być zbudowana po prostu; d) "prawdopodobnie również [...] 150 tys. zł [...] nie wystarczy na skończenie budowy" - na pewno nie, szczególnie że wcześniej już zostało podkreślone, iż są to pieniądze na projekt (domniemywam - dokumentację techniczną). Koszt budowy sali sportowej średniej wielkości w standardowy sposób (na ziemi) sięga kilku milionów (3-5), a to także jest bardzo łatwe do sprawdzenia, choćby w planie inwestycyjnym budżetu gminy.
A poza sprawą językowo-warsztatową - świetny, a już na pewno oryginalny pomysł z tą salą na dachu! :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.