Facebook Google+ Twitter

Hałda Jazz powodzianom z Bogatyni

Cykl dziesięciu niepowtarzalnych koncertów charytatywnych rozpoczął koncert "Chopin na jazzowo", na scenie wrocławskiego Teatru Muzycznego Capitol. Dochód z koncertu przeznaczony jest na pomoc ofiarom powodzi w Bogatyni.

Zrozumieć powodzian, tak naprawdę, może tylko ktoś, kto choć raz przemoczył własne skarpetki, brodząc w brudnej wodzie, zalewającej jego mieszkanie. Ktoś, kto patrzył, jak woda zabiera przedmioty, które kupił, używał a nawet polubił i nie mógł nic zrobić. Bezsilność, to chyba najgorsze uczucie w obliczu zagrożenia, w obliczu tragedii. Wobec sił natury, klęsk żywiołowych i kataklizmów wszyscy jesteśmy równi. Dramat, który dzisiaj przeżywają mieszkańcy Bogatyni, jutro może dotknąć mieszkańców innej miejscowości, w innej części kraju.

Hałda Jazz Powodzianom, Urban Groove Ensamble, Teatr Muzyczny Capitol, Wrocław 11 IV 2010 / Fot. Janina BieleńkoGdyby nie powódź, która nawiedziła Bogatynię w sierpniu, odcinając miasto od świata, niszcząc mosty, ulice i budynki mieszkalne, w dniach 10-12 września miłośnicy jazzu mieliby trzecią edycję Międzynarodowego Festiwalu Jazzowego "Hałda Jazz - Bogatynia 2010". Festiwalu, który zadomowił się w "worku turoszowskim" i przyciąga muzyków znanych w świecie.

W tym roku miał wystąpić Tomasz Stańko. To on wyszedł z pomysłem stworzenia "wędrownej" wersji festiwalu i koncertów w różnych miastach Dolnego Śląska. Organizator, Krzysztof Witkowski, naoczny świadek dramatycznych wydarzeń, zdecydował tegoroczną edycję festiwalu poświęcić ofiarom powodzi. Do współpracy zjednał duże przedsiębiorstwa, media, przedstawicieli władz Bogatyni, Zgorzelca, Wrocławia i województwa dolnośląskiego. Przyłączyli się artyści i zwyczajni ludzie, którzy pomagają w realizacji tej szczególnej misji.

Prezentacja darczyńców, sponsorów i patronów projektu Hałda Jazz Powodzianom, Teatr Muzyczny Capitol, 11 IX 2010 / Fot. Janina BieleńkoWśród patronów honorowych jest m.in. Cecylia Ewa Stankiewicz Prezes Zarządu Fundacji Polska Miedź, Rafał Jurkowlaniec Wojewoda Dolnośląski, Marek Łapiński Marszałek Województwa Dolnośląskiego, Rafał Dutkiewicz Prezydent Wrocławia, Roman Brodniak Poseł na Sejm RP, Ewa Drozd Poseł na Sejm RP, Tomasz Smolarz Poseł na Sejm RP.

Patronat medialny sprawują wszystkie liczące się stacje telewizyjne i radiowe. Dofinansowania udzieliła Fundacja Polska Miedź. Festiwal zyskał też grono sponsorów, m.in.PGE KWB Turów S.A., Tauron Polska Energia, Capitol Teatr Muzyczny czy Dolnośląska Szkoła Wyższa.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (7):

Sortuj komentarze:

DEPESZA dla Wrocławian: Już w sobotę 2.X o godz.20 kolejny koncert z cyklu Hałda Jazz Powodzianom.
Tym razem w Sali Radia Wrocław wystąpi Krzysztof Kiljański - polski Frank Sinatra. To cieplutka propozycja na pochmurny weekend!

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 15.09.2010 21:05

Spóźniona nieco ale jeszcze w porę, super sprawa Janko a Ty jak zawsze na posterunku, dzięki Ci za to i pozdrawiam:)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękuję Małgosiu i Irku za komentarze. Tylko dzięki nim ta "cegiełka" wsparcia, od nas dziennikarzy, jest widoczna. Po zmianach w serwisie nie ma przycisków do kolejnych stron z artykułami. W dziale Kultura widać tylko linki do ostatnich 11-tu artykułów. Trochę szkoda. Przy dużej aktywności w dziale nie mamy szans na poznanie artykułów opublikowanych 24 godziny temu.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Miło słyszeć o tak pozytywnych wydarzeniach. Brawa dla ludzi z twórczymi pomysłami. 5*

Komentarz został ukrytyrozwiń

Wypada bić oklaski. Piękna sprawa. Gratulacje Janino za przekaz:).

Komentarz został ukrytyrozwiń

Tak, Izo. Myślę, że warto dobre pomysły nagłaśniać a i koncertu wysłuchać. Chopin na jazzowo to dla mnie była miła niespodzianka.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Więcej takich imprez i koncertów !!!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.