Facebook Google+ Twitter

"Hałda Jazz - powodzianom" zbliża się do wielkiego finału

W ramach wędrującego po Dolnym Śląsku niezwykłego festiwalu, dedykowanego powodzianom, zorganizowanych zostało 7 koncertów charytatywnych. Dochód z biletów przeznaczony jest dla rodzin z Bogatyni, które ucierpiały na skutek powodzi.

Prezentacja trąbki podarowanej przez Tomasza Stańkę. / Fot. Janina BieleńkoOrganizatorzy przygotowali jeszcze dwie akcje. Od poniedziałku będzie można przekazać finansowe wsparcie mieszkańcom Bogatyni w najprostszy ze sposobów - wysyłając sms o treści "Powódź" na numer 7261. Koszt sms-a 2 zł plus VAT. Numer będzie aktywny dla wskazanego celu w dniach 18-25 października.

Zapowiadana, publiczna aukcja trąbki, którą podarował Tomasz Stańko, odbędzie się na żywo, na antenie radiowej Trójki, w sobotę 23 października o godz. 11.00.
Podczas autorskiej audycji Marka Niedźwieckiego "Markomania" do licytacji będą mogły przystąpić firmy i osoby prywatne. Aukcję poprowadzą Tomasz Stańko, Marek Niedźwiecki i organizator festiwalu Krzysztof Witkowski.

Fragment plakatu informującego o aukcji w programie radiowym. / Fot. Mat.prasoweTomasz Stańko, artysta światowej klasy i wybitna indywidualność jazzowa,podarował pierwszy profesjonalny instrument, na którym grał. "Dostałem go od ojca - mówi Tomasz Stańko w wywiadzie Przemysława Ciszaka Tomasz Stańko - Życie jak free jazz - jeszcze przed rozpoczęciem nauki w szkole muzycznej. To była trąbka, która należała wcześniej do Humphrey’a Lyttelton’a, wspaniałego muzyka soulowego."

Koncerty charytatywne, aukcja muzycznego instrumentu, akcja sms-owa, koncerty finałowe w Bogatyni. Każda forma wsparcia jest ważna, żeby zdążyć z pomocą potrzebującym.

Fragment plakatu informującego o akcji Hałda Jazz Powodzianom i sponsorach. / Fot. Mat.prasoweFinał III Międzynarodowego Festiwalu "Hałda Jazz" Bogatynia 2010 odbędzie się w dniach 22 - 24 października w Bogatyńskim Ośrodku Kultury.

Program koncertów jest dostępny na stronie organizatora Hałda Jazz 2010.

Artykuły powiązane:

Hałda Jazz powodzianom z Bogatyni


Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (4):

Sortuj komentarze:

Wspaniała akcja dla powodzian, miejmy nadzieję że aukcja przyniesie duże pieniądze.

Komentarz został ukrytyrozwiń

To wielkie wyrzeczenie Tomasza Stańki - trąbka z taaaką historią!

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 18.10.2010 15:48

Dziękuję za numer sms - działa!

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 18.10.2010 15:45

Akcja wspaniała, potrzebna ale tam jeszcze wciąż ludzie czekają na pomoc.5*

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.