Facebook Google+ Twitter

Halemba-Wirek chce strajkować

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-07-02 07:49

Blisko 89 procent załogi kopalni Halemba-Wirek opowiedziało się za strajkiem. W nocy w zakładzie zakończyło się referendum w tej sprawie. Górnicy chcą, aby dyrekcja wycofała się z zapowiedzi obniżki płac.


W referendum udział wzięło prawie 60 procent załogi. Dalsze decyzje związane ze strajkiem podejmie komitet strajkowy, który jednak chce się także skonsultować z komitetem strajkowo-protestacyjnym Kompanii Węglowej.
- To jest ten komitet, który prowadził akcję protestacyjną w grudniu i podpisał porozumienie 3 stycznia. My twierdzimy, że jest ono łamane i musimy zadecydować czy będziemy samodzielnie wchodzić w akcję strajkową czy komitet podejmie kroki aby Kompania zweryfikowała swoje wyliczenia związane ze wskaźnikiem wzrostu wynagrodzeń - wyjaśnił przewodniczący Sierpnia 80 w kopalni Halemba-Wirek, Marceli Murawski. Centrale związkowe mają zwołać posiedzenie komitetu na jutro lub piątek.

Gdyby kopalnia Halemba-Wirek miała jednak protestować sama, to wstępnie termin strajku ostrzegawczego zaplanowano na 7 lipca, a strajku bezterminowego na 14 lipca.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.