Facebook Google+ Twitter

Half Past Four – Rabbit In The Vesibule

  • Autor usunął profil

  • Data dodania: 2009-08-05 13:22

Kunszt, geniusz, niesztampowość, nieprzewidywalność to niewątpliwie tylko garstka cech charakteryzujących debiutanckie wydawnictwo fonograficzne kanadyjskiej formacji "Half Past Four".

Half Past Four - Rabbit In The Vesibule / Fot. http://www.halfpastfour.com/Zanim jednak przejdziemy do sedna sprawy, czyli omówienia płyty "Rabbit In The Vesibule", będziemy musieli dowiedzieć się kilku ważnych informacji na temat samego zespołu. Głównym powodem takiego działania jest to, że na przestrzeni tylu lat zespół jest niezauważalny. Debiutancka płyta to całkowicie odpowiednia okazja do nagłośnienia sprawy.

"Half Past Four" to jedyna w swoim rodzaju nieszablonowa oraz eksperymentalna formacja z Toronto, odkrywająca nieprzetarte szlaki w muzyce progresywno-rockowej. Unikalny styl muzyczny przez nich reprezentowany nie podlega prostym klasyfikacjom, gdyż charakteryzuje się niebagatelnym eklektyzmem. Inspiracje w tworzeniu swych kompozycji czerpią między innymi z takich zespołów, jak: Frank Zappa, Jethro Tull, Kate Bush, King Crimson, Rush oraz wielu innych stricte progresywnych formacji. ”Half Past Four” zostało założone w 1999 roku w Toronto, przez dwóch nadal aktualnych gitarzystów. Obecne szeregi zespołu zasila pięcioro wybitnie utalentowanych indywidualności: perkusistka Ann Brody, gitarzysta Constantin Necrasov, basista Dmitry Lesov, wokalistka Kyree Vibrant oraz klawiszowiec Igor Kurtzman.

Na samym początku grali głównie dla rosyjskiej społeczności Toronto ze względu na narodową przynależność do tej grupy. Nie chcieli się muzycznie ograniczać w swym repertuarze, więc wymyślili nazwę zespołu kompletnie pozbawioną jakiegokolwiek sensu, a zarazem uniwersalną w języku angielskim, zarówno jak i w rosyjskim. Stało się to pewnej nocy, gdy muzycy z "Half Past Four" urządzili sobie burzę mózgów, aby wyszukać nazwę dla zespołu. Wspomagali się drinkami, aby jeszcze bardziej zmusić umysł do karkołomnego zadania. Było bardzo późno, a nazwy jeszcze nie znaleźli, przez co czuli się sfrustrowani. W pewnej chwili, gdy Constatnin głośno zastanawiał się która to już może być godzina, były basista zespołu - Simon, odpowiedział mu "Half Past Four". Dmitry odrzekł ”Eureka”, gdyż czysty zbieg okoliczności sprawił, że zagubieni pośród pomysłów muzycy dostali to czego szukali.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

  • Autor usunął profil
  • 14.08.2009 04:07

Tak jak zaznaczałem, to nie jest muzyka skierowana do wszystkich - nie każdemu się to spodoba :) Nie grają komercyjnej muzyki ;] Ale dziękuję za dobre słowo o samej recenzji.

Komentarz został ukrytyrozwiń

odwiedziłem stronę zespołu i obejrzałem clipy... Szczerze przyznam, że koncertowo zespół nie zrobił na mnie wrażenia, wręcz byłem zawiedziony, bo recenzja jest nie powiem zachęcająca :)

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 06.08.2009 00:16

Polecam zapoznać się jeszcze z czymś innym:
- http://www.youtube.com/watch?v=_0Q9iAcPjzc&feature=related

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.