Facebook Google+ Twitter

Halicki: Wierzycie w zamach? Zwróćcie pieniądze z ubezpieczenia

  • Autor usunął profil

  • Data dodania: 2012-12-08 18:50

Andrzej Halicki, poseł Platformy Obywatelskiej udzielił 7 grudnia wywiadu serwisowi natemat.pl, w którym krytykuje w ostrych słowach sposób uprawiania polityki przez Jarosława Kaczyńskiego przez teorię o zamach w Smoleńsku. Skrytykował też Martę Kaczyńską. Czy PO zaczyna się radykalizować?

 / Fot. Staszewski/CC 2.5Halicki w rozmowie z natemat.pl stwierdził, że jeszcze do niedawna nie mówiono wprost o zamachu. Dziś zamach w Smoleńsku to już nie tylko teoria, którą należy wyjaśnić i potwierdzić tylko przekonanie. Prezes PiS oraz Marta Kaczyńska z pełnym przekonaniem wypowiadają się o zamachu w Smoleńsku i o tym, że prezydenta "zamordowano".

Kaczyński dla Onetu: Mam poczucie, że Lech Kaczyński został zamordowany

"Prezes Kaczyński mówi to wprost używając słów o potwornym mordzie" - mówi poseł Platformy. "Ja też mówię więc wprost: jeśli te słowa są według Jarosława Kaczyńskiego i Marty Kaczyńskiej prawdziwe, jeśli głęboko w to wierzą, to znaczy, że ich konsekwencją powinien być zwrot pieniędzy z tytułu ubezpieczenia. Ubezpieczenie nie obejmuje przecież zamachu – dodaje.

 / Fot. print screen / twitter.comCórka pary prezydenckiej odebrała we wrześniu 2010 roku kwotę rzędu 3 milionów złotych z tytułu ubezpieczenia rodziców. Informację tę potwierdziła Kancelaria Prezydenta. Andrzej Halicki twierdzi, że skoro Marta Kaczyńska wierzy w zamach w Smoleńsku to powinna zwrócić otrzymane pieniądze. "Inaczej to będzie wyłudzenie" - podsumowuje.

Szef klubu PiS Mariusz Błaszczak złożył wniosek do sejmowej komisji etyki poselskiej o ukaranie posła PO Andrzeja Halickiego. Zarzucił mu "podły i nikczemny atak" na Martę Kaczyńską na twitterze oraz w wywiadzie dla natemat.pl.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (14):

Sortuj komentarze:

Panie Grzegorzu: jak wspomniałem - domniemania mnie nie interesują, szczegolnie gdy fakty są pomijane. Czy po prostu nie możemy się skupić na nich? Czy mamy udawadniać (komu?), że mamy wyśmienitą wyobraźnie? Lecz przecież, nie budujemy fabuły fantastycznej, i nie o to idzie w dyskusji. Chyba, że zajmujemy się fantastyką na równi z Kaczyńskim, Tuskiem, itd.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Do Robert S. Lęch - a powinien interesować, bo gdyby nie Kaczyński, to całej tej histerii by nie było. Jest on idealnym narzędziem do skłócania Polaków i robi dokładnie to czego życzyła by sobie Rosja...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Zamachu dokonała, ale: ludzka głupota, brak wyobraźni, bajzel i... jeszcze raz brak wyobraźni. To są zamachowcy z 10 kwietnia. Rosjanie mają burdel u siebie... i my też. Kaczyński w ogóle lekceważył sugestie BOR-u i nie wykazywał współpracy.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Panie Grzegorzu, nie interesuje mnie za bardzo ani Kaczyński ani Tusk. Interesuje mnie sytuacja w jakiej znalazł się kraj.
Żadne domniemania mnie nie interesują.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Kaczyński niezależnie od czegokolwiek by tę sytuację wykorzystywał, bo on od razu postanowił że to będzie "zamach". Nawet jakby ten samolot spadł na oczach dziesiątek tysięcy ludzi, to prezes by twierdził, że to zmowa i że wszyscy świadkowie zostali przekupieni albo są pracownikami służb.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Zamachy mogą być różne, wskazywał na to sam Prezydent Komorowski przy okazji Gruzińskiej zawieruchy. Niedawno mieliśmy z takim do czynienia- przy okazji paru ton nawozów.
Słowa "zamach" można używać dla określenia jednego konkretnego zdarzenia a można też używać go dla wskazania na szereg okoliczności których wynikiem mogło być lub było określone zdarzenie.
Nigdy nie powinno to być kwestią wiary, lecz kwestią dociekań i wyników analiz oraz badań.
Niejednoznaczna postawa polskiego rządu w pierwszym okresie po katastrofie lotniczej spowodowała, że dziś kraj jest rozdarty i stał się pośmiewiskiem.
Najmniejsza w tym wina poległych.
Największa - w nieodpowiedzialnym działaniu tych, mających być odpowiedzialnymi.
Było łatwe do przewidzenia, że opozycja będzie rzecz wykorzystywać, szczególnie że poniosła w wyniku katastrofy dotkliwe straty.
Brak profesjonalizmu, brak odpowiedzialności. Amatorszczyzna.
Wielka tragedia dla mieszkańców i państwa, z których wciąż kpiny są czynione. I w Polsce i w Rosji.
Pan Halicki też bierze w tym udział.
Zna się chłop na ubezpieczeniach, jak nikt. Ciekawe czy ubezpieczy nas i naszą elektrownie atomową od wstrząsów tektonicznych. Bo wiosną się zatrzęsło na Wielkopolsce z siłą 4 st i to mimo gwarancji samego Premiera Donalda Tuska.

Komentarz został ukrytyrozwiń

No tak , Panie Marku
Brunon dał nam cynk , że zbliżamy się do Talibanu .
Zbieram TNT :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Elżbieta Szychlińska Dzisiaj 15:48
"Panie Patryku a ja dodam ...czy chcąc " pozbyć " się LK trzeba w 21 wieku " zabijać " 95 innych osób ?"
==========================================================

nPani Elu, z całym szacunkiem, ale ten argument w dzisiejszym zwariowanym świecie religijnych terrorystów jest wyjątkowo słaby...
Przecież gorliwy wyznawca Najwyższego, w jego imieniu przyczepia sobie do d... ładunek wchodzi lub wjeżdża w tłum i buuuum...
Przecież, gdyby nie wiara w nagrodę po śmierci, to raczej by tego nie zrobił...

Komentarz został ukrytyrozwiń

@ Panie Patryku a ja dodam ...czy chcąc " pozbyć " się LK trzeba w 21 wieku " zabijać " 95 innych osób ?
Jest tyle metod ,że nie potrzeba zamachu w taką rocznicę i miejscu.
Ale trudno , PiS wie swoje i tym oddycha.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Nie było żadnego zamachu! Pomyślcie sobie tylko, czy w demokratycznym państwie ktoś zleciłby zamach na elitę polityczną (w tym swoich współpracowników) tylko po to, aby zyskać poparcie obywateli oraz Rosji?! Bądźmy poważni i nie wierzmy w takie brednie

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.