Facebook Google+ Twitter

Halicki z PO: Artyści, popierający referendum, padli ofiarą manipulacji PiS

Andrzej Halicki poseł PO postanowił wypowiedzieć się o artystach, którzy podpisali się pod listem zachęcającym do udziału w referendum odwołaniu Hanny Gronkiewicz Waltz.

 / Fot. Mateusz KudłaJak mówił w wywiadzie z Na Temat nie jest tym zaskoczony, bo każda osoba (publiczna, docierająca do szerszej publiczności tym bardziej) ma prawo wyrażać swoją opinię, ale uważa, że artyści padli ofiarą manipulacji PiS-u. Oberwało się również Jarosławowi Kaczyńskiemu. Halicki twierdzi, że szef PiS-u sam nie ma pomysłu na Warszawę, ale chce odwołać obecnego prezydenta. „Kandydat z tabletu prof. Piotr Gliński nie jest poważną propozycją’’ – dodaje. Ponadto nie wie, czemu środowiska zarówno lewicowe, jak i prawicowe zgadzają się ze sobą w tej sprawie. „Ciągle staram się sobie wytłumaczyć, skąd się to bierze, że warszawskie środowiska lewicowe i prawicowe w sprawie referendum mówią jednym głosem. Popierający referendum w końcu powinni przejrzeć na oczy i zorientować się, że za całą tą akcją stoi szef PiS Jarosław Kaczyński". A PiS faktycznie głośno i wyraźnie nawołuje do głosowania.

Andrzej Halicki uważa, że na początku pomysł odwołania Gronkiewicz-Waltz jednoczył wszystkich niezadowolonych, lecz teraz referendum straciło charakter oddolny, a za wszystkim stoi, jak zwykle, szef PiS-u. Według posła, Jarosław Kaczyński wykorzystał wszystkich, którzy inicjatywę poparli, w tym Piotra Guziała.

Halicki broni Hanny Gronkiewicz Waltz. Uważa, że artyści zachęcający do udziału w referendum powinni się zorientować, kto za tym stoi i anulować swoje wsparcie w tej sprawie. Do brania udziału w inicjatywie zachęca wiele osób publicznych, co nie spodobało się Halickiemu. Zrobili to m.in. Jacek Poniedziałek, Ryszard Bugaj, Michał Lorenc, Olga i Wiesław Johann, Bohdan Jałowiecki, Kinga Dunin, Marcin Wolski, Artur Żmijewski, Tomasz Lec, Barbara Jezierska, Jakub Żulczyk, Jacek Raciborski, Maciej Gdula, Redbad Klijnstra, Ilona Łepkowska, Mirosław Chojecki, Piotr Paziński i Janusz Sujecki.

Wszystko rozstrzygnie się 13 października, kiedy obędzie się, budzące tyle emocji, referendum.


Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (4):

Sortuj komentarze:

Bardzo krytycznie oceniam wypowiedź Halickiego. W tym momencie to on manipuluje swoimi odbiorcami (albo chce manipulować, bo nie każdy da się nabrać): używa starej bajki "jeśli nie jesteście z nami, to jesteście z Kaczyńskim". Czy posłom PO nie pozostało nic innego, jak polaryzować scenę polityczną i próbować stworzyć sytuację albo PO albo PiS? A tak naprawdę wariantów jest znacznie więcej

Komentarz został ukrytyrozwiń

Trzeba iść i odsunąć z Ratusza skorumpowaną władzę!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Halicki niepotrzebnie zabiera głos, bo i tak zadecydują mieszkańcy Warszawy.Jestem pewny, że artyści już się zorientowali kto jest "tym złym". Nie jest to z pewnością PIS, czy Jarosław Kaczyński.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Artur Żmijewski - aktor ,moje nazwisko zostało wykorzystane bez mojej wiedzy . Chyba ,że chodzi o innego człowieka .

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.