Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

10455 miejsce

Halina i Marco bez granic(y). Po latach nagrali płytę

„Frontiera” to pierwsza wspólna płyta Haliny Benedyk i Marco Antonellego. Na płycie znajduje się 14 piosenek wykonywanych solo lub w duecie, w języku włoskim, z polskimi „wstawkami”. Jeden z utworów Halina Benedyk wykonuje w całości w swoim ojczystym języku.

O Halinie Benedyk i Marco Anttonellim usłyszeliśmy już dość dawno, bo w 1984 roku, kiedy ten wspaniały duet spotkał się i zaśpiewał po raz pierwszy przebój „Frontiera” na Festiwalu Piosenki w Sopocie, zajmując 3. miejsce w konkursie.

"Gdzieś daleko za górami młodość moja pod śniegami, z czystym sercem dziś wyruszam żeby znaleźć miłość swą" - legenda tego duetu trwa do dzisiaj.

Duet polsko-włoski, Halina Benedyk, Marco Antonelli / Fot. Okładka płytyHalina Benedyk cały czas pracuje na scenie, jednakże nie słychać o niej w mediach. Od wielu lat daje koncerty dla dzieci przynoszące jej wiele satysfakcji i - jak zdradziła w wywiadzie emitowanym na antenie Radia Zachód - nie zamierza tego zamienić na nic innego.

Marco Antonelli, po wielu latach, tęskniąc za Polską, postanowił tutaj wrócić. W Neapolu gdzie mieszka, ma grono wspaniałych polskich przyjaciół, dla których często tłumaczy teksty piosenek. To oni zachęcili i zmobilizowali go do powrotu po latach do Polski. W pewnym momencie postanowił odszukać Halinkę za pomocą Internetu. Jak się później okazało, niemal w tym samym czasie Halina usiłowała skontaktować się z uroczym Włochem i okazało się to nie aż takie trudne. Artystom udało się dość szybko nawiązać kontakt. Po spotkaniu postanowili nagrać pierwszą wspólną płytę.

"Jeśli chcesz, jeśli pragniesz, tak jak pragnę ja,
powiedz tylko, a ja oddam wszystko co mam"

(tekst i muzyka Pino Daniele)
- brzmi fragment tekstu jednej z piosenek zawartych na krążku.

Płyta została nagrana we wrześniu 2010 roku w lubuskiej Lubrzy, a wydana w maju 2011 roku, pod pieczą Aleksandra Maliszewskiego, prywatnie męża Haliny Benedyk.

Czytaj więcej ----->

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

http://www.youtube.com/watch?v=N_NbaC-twFg

Komentarz został ukrytyrozwiń

Bardzo lubię włoską piosenkę i włoski język, więc płyta w moim guście.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Gdybym mogła, to podesłałabym kilka piosenek do posłuchania.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.