Facebook Google+ Twitter

Hall: decyzja o powtórce egzaminu gimnazjalnego w środę

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-04-28 13:11

W środę prawdopodobnie będzie wiadomo, czy gimnazjaliści, którzy nie omawiali w szkole "Kamieni na szaniec" i "Syzyfowych prac" będą powtarzać egzamin gimnazjalny. Taką informacje podała w Szczecinie minister edukacji Katarzyna Hall.

W Ministerstwie pracuje specjalna komisja, która sprawdza jak wielu uczniów w całej Polsce gorzej napisało egzamin, tylko dlatego, że nauczyciele nie zdążyli omówić lektur.

Minister edukacji Katarzyna Hall poinformowała, że według danych docierających do ministerstwa z kuratoriów i komisji egzaminacyjnych, problem wystąpił w 21 gimnazjach na ponad 7 tysięcy szkół w całym kraju. W tych nielicznych szkołach podstawa programowa nie została zrealizowana w całości. Minister dodała, że poszczególne kuratoria analizują ,jak do tego dosżło.

Minister przyznała, że nie wiadomo, czy prawo oświatowe pozwala w tej sytuacji na powtarzanie całego egzaminu. Jej zdaniem, nie jest to najlepsze rozwiązanie. Hall uważa, że nie byłoby to najbardziej sprawiedliwym rozwiązaniem wobec wobec uczniów, którzy na to pytanie odpowiedzieli.

Szefowa resortu edukacji proponuje, by na przykład ulgowe traktowanie podczas rekrutacji do liceów tych uczniów, którzy gorzej napisali egzamin, bo z winy nauczycieli nie poznali lektur.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.