Facebook Google+ Twitter

Hall o priorytetach MEN na ten rok

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-09-01 08:25

Promocja edukacji przedszkolnej - to najważniejsze założenie ministerstwa eduakcji na ten rok szkolny. Jak podkreśla szefowa resortu Katarzyna Hall, trzeba zrobić wszystko by polskie dzieci wcześniej zaczynały chodzić do przedszkoli. Minister edukacji przypomina, że Polska zajmuje ostatnie miejsce w Unii Europejskiej pod wzgędem upowszechnienia eduakcji przedszkolnej.

Minister Hall dodaje, że upowszechnienie edukacji przedszkolnej ma pomóc przygotować dzieci do planowanej na 2009 rok reformy obniżenia wieku szkolnego do 6 lat. Sześciolatek mający iść do szkoły powinien umieć funkcjonować w grupie. A to, zdaniem minister Hall może zapewnić właśnie przedszkole.

W tym roku szkolnym nie będzie obowiązku noszenia mundurków szkolnych. W tej kwestii ministerstwo postawiło na dowolność - społeczność szkolna, czyli rodzice, nauczyciele i rada pedagogiczna będą decydować o tym czy uczniowie będą chodzić w mundurkach czy też nie.

Także w tym roku szkolnym na uczniów czekają dodatkowe godziny języka obcego. Już od pierwszej klasy podstawówki będzie obowiązywać nauka języka obcego.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.