Facebook Google+ Twitter

Hall o zmianach w systemie oświaty w Mińsku Mazowieckim

9 maja na zaproszenie posła Czesława Mroczka (PO), do Mińska Mazowieckiego przybyła Katarzyna Hall, minister edukacji. Celem jej wizyty było przedstawienie mieszkańcom miasta, projektowanych zmian w systemie oświaty.

Minister K. Hall / Fot. A. RosołowskaZ zaproszenia posła Czesława Mroczka skorzystali i tłumnie stawili się na spotkaniu przedstawiciele władz samorządowych z okręgu siedlecko-ostrołęckiego oraz dyrektorzy szkół i przedszkoli z gmin powiatu mińskiego.

W dyskusji głos zabrali głównie
nauczyciele, którzy pytali przede wszystkim o plany wprowadzenia 6-latków do szkół i zakupu darmowych podręczników dla uczniów klas pierwszych. Pytano m.in. o to, czy władze samorządowe (wójt, burmistrz) nie będą przypadkiem wolały przeznaczyć tych środków finansowych na budowę lokalnych dróg, bo przecież kosztem zakupu podręczników obarczono by budżet gminy.

Obawy przedstawicieli poradni psychologiczno-pedagogicznych budził brak emocjonalnego przygotowania 6-latków do kontaktu ze szkołą oraz czy wszystkie zdołają pozytywnie przebrnąć przez badania dojrzałości szkolnej. Ważne pytania skierowane do pani minister dotyczyły kształcenia zawodowego, o którym nie mówi się w mediach tyle, ile życzyliby sobie dyrektorzy szkół zawodowych.

W ich opinii powinno istnieć ścisłe powiązaniem szkół zawodowych z przedsiębiorcami, którzy w przyszłości byliby pracodawcami dla absolwentów „zawodówek”. Prezes mińskiego oddziału ZNP pytał o zarobki nauczycielskie oraz o premie motywacyjne gwarantowane w subwencji. Istotną sprawą jest też wiek emerytalny nauczyciela, bo jak - powiedział prezes - 65-latek to może w przedszkolu robić, ale za misia.

Pani minister wyraziła chęć uczestniczenia w tego typu spotkaniach w przyszłości z uwagi na cenne pomysły i pytania jakie padały podczas spotkania.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.