Facebook Google+ Twitter

Hall: Obniżenie wieku szkolnego korzystne dla rodziców

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-01-09 09:03

Minister edukacji narodowej powiedziała, że dzięki poprawce wprowadzającej prawo - a nie obowiązek - wysłania sześciolatka do szkoły, rodzicom nie będą groziły kary za niedopełnienie obowiązku poinformowania samorządu. Katarzyna Hall podkreśliła, że zmiany ułatwią współpracę rodziców i samorządów.

Pierwotny projekt zakładał, że za nie poinformowanie samorządu o decyzji w sprawie dziecka rodzic mógł ponieść konsekwencje. Teraz rodzice nie mają już takiego obowiązku, a o wysłaniu dziecka do szkoły będą mogli zdecydować nawet po formalnym terminie zgłoszenia, o ile zgodzi się na to samorząd.

Platforma Obywatelska złagodziła wczoraj swoje stanowisko w kwestii obniżenia wieku szkolnego. Sześciolatki pójdą do szkół we wrześniu 2012, a nie jak dotychczas zapowiadał MEN, w roku szkolnym 2009/2010.

Pierwotnie ustawa zakładała, że przez pierwsze trzy lata rodzic będzie mógł nie zgodzić się na posłanie swojego sześcioletniego dziecka do szkoły. Teraz tylko na życzenie rodzica wcześniejszy start szkolny będzie brany pod uwagę.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.