Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

8577 miejsce

Hallo Szpicbródka, czyli zakochany złodziej

Gangsterska opowieść miłosna, która wydarzyła się przed wojną. Dużo tańca, dużo śpiewu, fantastyczna forma, powodująca wspaniałą zabawę. Teatr Syrena przedstawia naprawdę wart zobaczenia musical!

Piotr Polk i Anna Terpiłowska z zespołem / Fot. Teatr SyrenaMożna mówić o nim kasiarz, złodziej, ale taki, którego nikt nie obszedłby szerokim łukiem. O swojej pracy Fred Kampinos (grany przez Piotra Polka) mówi: „Z tym skokiem jest jak z pewnym rodzajem kobiet. Myślisz że wpadasz na chwilę, a wychodzisz po 15 latach. I to za dobre sprawowanie”. Kiedy kobieta staje mężczyźnie na drodze, to wtedy mężczyzna jest całkowicie pogubiony. Taki jest Fred Kampinos, człowiek którego nikt nigdy nie widział, chociaż okradał całą Europę. Przyjechał do Warszawy, aby obrabować bank, który znajdował się naprzeciwko teatru. I w tym teatrze poznał dziewczynę, tancerkę Anitę (w tej roli Anna Terpiłowska), która całkowicie zawróciła mu w głowie. Ratuje więc z długów teatr, ratuje tym samym kulturę.

Anita zaś, dziewczyna bardzo spontaniczna, troszeczkę nietaktowna, otwarta, ciepła, dla której teatr jest wszystkim, nie walczy szczególnie o karierę. Jednak jak pojawia się Fred Kampinos to wzbudza się w niej pragnienie za czymś więcej. Dla Anity najważniejsze jest uczucie. Śpiewa:

Oddałabym sukienki tej i pończoch sto
By z Tobą hen do nieba biec i aż na dno
Bo kiedy w nas, przygaśnie blask
Ty dla mnie skradniesz jedną z gwiazd
.

Piękna jest piosenka, piękne jest wykonanie, pięknie gra ją na fortepianie Piotr Polk. To aktor, na widok którego u widza pojawia się szeroki uśmiech, bo wtedy jest pewność, że spektakl będzie zagrany na najwyższym poziomie. I tak jest w tym przypadku.

Hallo Szpicbródka / Fot. Teatr SyrenaMusical opowiada także o teatrze, konkurencji, która jest w tym zawodzie, o hierarchiach. Pojawia się wątek rywalizacji pomiędzy aktorkami. Trudno przebić się postaciom drugoplanowym. Pęd do kariery, pęd za utraconą miłością trochę przypominają czasy współczesne. Temat jest więc bardzo bliski, lecz nie banalny.
Michał Konarski z zespołem / Fot. Teatr Syrena Hanna Śleszyńska / Fot. Teatr Syrena Hallo Szpicbródka / Fot. Teatr Syrena

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Kiedy byłaś? Ja wybieram się w listopadzie :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.