Facebook Google+ Twitter

"Hallo Szpicbródka" na 65-lecie Teatru Syrena

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2012-10-16 14:27

15 grudnia w Teatrze Syrena odbędzie się premiera spektaklu "Hallo Szpicbródka" w reż. Wojciecha Kościelniaka. W rolach głównych wystąpią Piotr Polk, Katarzyna Żak i Hanna Śleszyńska.

 / Fot. materiał prasowyTeatrzyk rewiowy „Czerwony Młyn” przeżywa kryzys, właściciel nie ma pieniędzy na wypłacenie pensji pracownikom. Kiedy komornik wręcza dyrektorowi nakaz zajęcia majątku teatralnego, niespodziewanie pojawia się elegancki dżentelmen inżynier Fred Kampinos i proponuje swoją pomoc...

Premiera adaptacji klasycznego polskiego filmu muzycznego „Halo Szpicbródka, czyli ostatni występ króla kasiarzy” jest zaplanowana na 15 grudnia 2012 roku i będzie kulminacją obchodów jubileuszu 65-lecia Teatru Syrena.

Film Janusza Rzeszewskiego i Mieczysława Jahody był wielkim przebojem ponad trzydzieści lat temu, a role Ireny Kwiatkowskiej, Gabrieli Kownackiej, Ewy Wiśniewskiej, Piotra Fronczewskiego i Wiesława Michnikowskiego zapisały się na trwałe w pamięci widzów.

Teatralna wersja - oddając co należne dziełu pióra Ludwika Starskiego - ma zostać przystosowana do potrzeb, możliwości i wymogów machiny dzisiejszego teatru - zarówno pod względem artystycznym, jak i technicznej realizacji.

Fabuła utworu osadzona jest w przedwojennej Warszawie, a więc w czasach, których wspomnieniu towarzyszy dziś nostalgia i uśmiech. Mimo to spektakl ma być daleki od sentymentalizmu. Przedstawienie z założenia ma być oparte na dynamicznej akcji, przebojowych piosenkach i błyskotliwych dialogach. Reżyserem przedstawienia będzie Wojciech Kościelniak.

Zarejestruj się i napisz artykuł
Znajdź nas na Google+

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.