Facebook Google+ Twitter

Halloween na rowerach w Tychach

W niedzielę o godz. 12.00 w Tychach z Placu pod Żyrafą w Parku Miejskim, wyruszyła Halloweenowa edycja Tyskiej Masy Krytycznej. Halloweenowa Masa Krytyczna odbyła się w Tychach po raz pierwszy.

Tyska Masa Krytyczna na Halloween organizowana przez NOL-TYCHY / Fot. Michał KasperczykUlicami Tychów przejechały czarownice, duchy, stworki i potworki łącznie prawie 40 osób. Wszystko po to, by promować bezpieczeństwo i zwrócić w ten wesoły sposób uwagę na rowerzystów.

Jest to bardzo ważne, bo w okresie jesienno-zimowym szybciej robi się ciemno i rowerzyści, jako słabsi użytkownicy drogi, pozostają często bez szans w starciu z samochodem – mówi Michał Kasperczyk organizator przejazdu.

Aby promować bezpieczeństwo uczestnicy imprez organizowanych przez NOL-TYCHY już od kilku lat otrzymują opaski odblaskowe, kamizelki i nierzadko również oświetlenie roweru. To wszystko w ramach akcji „Lepiej widoczni – widocznie lepsi”, którą prowadzą tyscy miłośnicy roweru. I jak widać widoczność ta promowana jest na różne sposoby.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Nie prawda! Masy Krytyczne odbywają się w określonych terminach. Przykład Śląska, gdyby każde miasto zrobiło mase w ten sam piątek miesiąca, podzieliłoby to ludzi. Jeżeli natomiast każde z miast ma inną datę, można połączyć siły i przy okazji sprawić, iż imprez jest więcej, są większe i głośniejsze. Kolejna sprawa to Masy na specjalne okazje, jak Mikołajkowa Masa Krytyczna, która odbywa się w Tychach.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Masowicz
  • Masowicz
  • 01.11.2010 00:02

Masy krytyczne są w ostatnie piątki miesiąca. Nie każdy zbiorowy przejazd rowerzystów to masa krytyczna!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.