Facebook Google+ Twitter

Halloween - to owoc rozpowszechniania się okultyzmu i magii

  • Ewa Bo
  • Data dodania: 2012-10-29 19:11

Dzień Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny przypominają prawdę o wspólnocie Kościoła, obejmującej świętych w niebie, pokutujących w czyśćcu i żyjących na ziemi. Jednak często wspomnienie to jest zastępowane promowaniem tzw. Halloween.

Halloween - zwyczaj związany z maskaradą i odnoszący się do święta zmarłych, obchodzony nocą 31 października. W Polsce rozpowszechnił się w latach 90. ubiegłego wieku i cieszy się coraz większą popularnością.

"Anton Lavey, twórca współczesnego satanizmu, stwierdził iż noc z 31 października na 1 listopada jest największym świętem lucyferycznym. Mają wtedy miejsce wzmożone liczebnie akty przemocy o charakterze okultystycznym (....) Kościół otwarcie sprzeciwia się takim praktykom (...) Praktykowanie "Halloween" mija się z powołaniem chrześcijanina"
- czytamy na stronie Archidiecezji Warszawskiej.
A co na ten temat mówi Katechizm Kościoła Katolickiego? "Należy odrzucić wszystkie formy wróżbiarstwa: odwoływanie się do Szatana lub demonów, przywoływanie zmarłych lub inne praktyki mające rzekomo odsłaniać przyszłość (Por. Pwt 18,10; Jr 29,8) (...) Praktyki te są sprzeczne ze czcią i szacunkiem - połączonym z miłującą bojaźnią - które należą się jedynie Bogu".

Pokonać mroczne siły

Zarejestruj się i napisz artykuł
Znajdź nas na Google+


Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (5):

Sortuj komentarze:

A oto link link

Komentarz został ukrytyrozwiń

Panie Zbigniewie herezje waćpan prawisz... :)))

Nie ma w przenikaniu zjawisk kulturowych żadnego niebezpieczeństwa? To proszę zerknąć na ten filmik i przysłuchać się temu, co ma do powiedzenia dwóch młodych specjalistów od takich rzeczy?
Bal Wszystkich Świętych, Przystanek Jezus i podobne akcje pokazują, że KRK nie toleruje spokojnie tych obcych kultur, tylko chce im stworzyć na gorąco przeciwwagę.

Komentarz został ukrytyrozwiń

a ja myślę, że w 99% przypadków imprez "na Halloween" chodzi przede wszystkim o pretekst do zorganizowania balu / dyskoteki, w czasie którego oryginalny strój i ostry makijaż są dozwolone, a niejednokrotnie wręcz promowane
skąd to się wzięło? bo upadła nasza piękna tradycja balów karnawałowych - opartych na dokładnie tym samym co "zwykłe" Halloween - przebieraniu się i robieniu imprezy tematycznej; różnica jest taka, że Halloween jest z zasady "popowe" - tanie i ogólnodostępne, a kto z nas był chociaż raz na zaplanowanym od początku do końca balu karnawałowym? niewielu z nas, a dlaczego? bo po Sylwestrze mało kto ma jeszcze ochotę wydać kilkaset złotych na suknie balowe (obowiązkowo do ziemi!) i inne prawdziwie karnawałowe imprezy
ktokolwiek para się magią i okultyzmem nie podchodzi do tego raz do roku - 31.10
aż dziwne, że Kościół nie podjął się jeszcze zakazania obchodów Andrzejek!! oficjalnie z resztą organizowanych w szkołach z wróżbami itp.
zapraszam do dyskusji na:
www.syrenkapozdrawiasmoka.blogspot.com

Komentarz został ukrytyrozwiń

Nasze rodzime, etniczne to są Dziady link i link - judeochrześcijańskie obchody Zaduszek (bo już nawet nie Wszystkich Świętych) są nam natomiast "równie bliskie" co Halloween... Pierwsze z dwóch ostatnio wymienionych przez to co przejęło z pogańskich lokalnych słowiańskich tradycji, drugie przez celtycką (czyli przez ludność, która ongiś zamieszkiwała m.in również te ziemie) genezę... Czemu natomiast mielibyśmy do Halloween odnosić się przez pryzmat tego co na ten temat
"mówi Katechizm Kościoła Katolickiego" skoro tenże Kościół się od niego odżegnuje? Tak przy okazji byłby to nie pierwszy przypadek od którego KRK się odżegnuje, a następnie nie mogąc go zwalczyć poddaje inkulturacji. Całkowicie pomijam, że to co sobie ubzdurał KRK, notabene powtarzając za tym co sobie z kolei ubzdurał "Anton Lavey, twórca współczesnego satanizmu" nijak odnosi się do faktu, że Halloween wywodzi się z celtyckiego obrządku Samhain, podczas którego już co najmniej 2 tys. lat temu w Anglii, Irlandii, Szkocji, Walii i północnej Francji żegnano lato, witano zimę oraz obchodzono święto zmarłych. W Samhain zacierać się miała granica między zaświatami a światem ludzi żyjących, zaś duchom, zarówno złym jak i dobrym, łatwiej było się przedostać do świata żywych. Duchy przodków czczono i zapraszano wówczas do domów, złe duchy zaś starano się odgonić. No ale wiadomo, że "prawda KRK" nie koniecznie jest tą samą co prawda historyczna...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Wyobrażam sobie to pomstowanie kościoła jak się pojawił w Polsce zwyczaj ubierania choinki...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.