Facebook Google+ Twitter

Halo, lato?

Przyszła jesień, a z nią depresja. Nic nie cieszy, wszystko smuci. Czuję ogromną tęsknotę za latem. Czy ktoś je widział tego roku?

Ja zwariuję! / Fot. autoportretWstałam dzisiaj lewą nogą. Właściwie, to czemu robię z tego takie „halo”, przecież z racji, że tak mam ustawione łóżko w sypialni każdego dnia nią wstaję. Jednak dziś był to podwójnie lewy poranek, o ile godzinę 9 można nim nazwać.

Jedynie moje ciało pierwszy raz od miesiąca krzyczy z radości, bo udało mu się i powyciągać, i poprzeciągać, i leżeć w bezruchu aż jedenaście godzin. Prawdziwa rozpusta! A co z duszą… no ta od rana kwaśną miną spogląda na świat. Ale jak tu mieć „rogala” skoro za oknem pada i coraz więcej drzew się żółci. Poeci piszą wiersze o jesieni, bo niby taka piękna. Mnie od zawsze kojarzy się z przemijaniem, traceniem i śmiercią. A więc nie ma się do czego uśmiechać.

Jasne, że w porównaniu z zimowymi odcieniami bieli i szarości jej kolory są bardziej przyjazne i zdecydowanie cieplejsze. No właśnie cieplejsze. I tu przypomniało mi się ostatnie lato. Czy w ogóle ktoś je w Polsce widział? Mam wrażenie, że jednak spałam dłużej niż te jedenaście godzin, bo chyba minęłam się z nim. Jedyne co sobie przypominam to męczący urlop. Urlop? To nie był urlop, a ciężka harówa nad tym roześmianym dziś ciałem.

Cztery tygodnie wytężonej rehabilitacji w Konstancinie dało mi nieźle popalić. Popalić kojarzy mi się z opalić. Dlaczego? Nie wiem. Ale wiem, że opalona nie jestem, a powinnam skoro było lato. Pełno miesięcy letnich w kalendarzu, a ja wyglądam jak córka młynarza, jakoby lata w ogóle nie było. No i stąd pewnie mój foch dzisiejszy. Minęłam się z latem!

Przypomina mi się refren piosenki: do lata piechotą będę szła. Szalone słowa. Ale i ja szalona, więc gotowa jestem je spełnić, tylko że w perspektywie zbliża się zima i daleko to ja raczej na tę piechotę i boso nie dojdę.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (4):

Sortuj komentarze:

Lucy, pisz o czym chcesz i innym daj szanse również. :-)
Za polecenie prowadzenia bloga - dziękuję! Ale nie skorzystam. :-)

Pozdrawiam Ciebie i innych moich czytelników bardzo serdecznie.

ps. poczytałam sobie Twoje artykuły. Gratuluję, są naprawdę bardzo dobre :-)

Komentarz został ukrytyrozwiń

"boso niedojdę."

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 17.10.2008 18:17

Jakoś tak mi dziwacznie się zrobiło.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Halo, co to za smętne wynurzenia? Polecam bloga...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.