17844 miejsce

Halowe Mistrzostwa Świata. Polska kończy zawody na 6. miejscu w klasyfikacji medalowej

Polska reprezentacja pod względem dorobku medalowego na HMŚ w Sopocie zajęła 6. miejsce. Nasze zdobycze to złoto i 2 srebra. Najlepiej wypadli zawodnicy z USA - zdobyli 8 złotych krążków, 2 srebrne i 2 brązowe.

/ Fot. PAP/Bartłomiej ZborowskiStany Zjednoczone wygrały klasyfikację generalną HMŚ w Sopocie. 2 lata temu w Stambule 18 razy stali na podium, w tym roku aż 10 na najwyższym jego stopniu. Miejsce drugie przypadło Rosjanom, a trzecie zajęli Etiopczycy. Polska reprezentacja zakończyła zmagania na 6. miejscu. 2 srebra i złoto - to dorobek naszych zawodników.

O największym pechu może mówić Lewandowski, który już poczuł smak medalu. Jednak został zdyskwalifikowany. Naszych prześladowała cyfra - 4. Nasze sztafety, zarówno męska i damska przybiegły właśnie na tej pozycji. Również Justyna Kasprzycka, w skoku wzwyż zajęła czwartą pozycję. Jednak dorobek polskich lekkoatletów robi ogromne wrażenia. Tak dobrze nie było od 15 lat. To dobrze wróży, bo ME za pól roku.