Facebook Google+ Twitter

Halowe Zawody Ogólnopolskie w Skokach przez Przeszkody Poznań CUP

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2009-12-02 16:19

Tradycyjnie już w grudniu Międzynarodowe Targi Poznańskie gościć będą miłośników koni i sportu jeździeckiego. W dniach od 11 do 13 grudnia pawilon numer 5 zamieni się w hipodrom. Poznań CUP 2009 to konie, sport, widowisko i dobra zabawa.

Logo Poznań CUP / Fot. Materiał organizatoraZawody sportowe o nazwie Poznań – Cup to ponad 15 konkursów w najbardziej widowiskowej z dyscyplin jeździeckich jaką są skoki przez przeszkody. Po raz pierwszy w Poznaniu organizator zapewnił sportowcom w hali MTP specjalne nowoczesne podłoże, co gwarantuje, że w imprezie wezmą udział najlepsze konie i najlepsi zawodnicy. Walczyć oni będą o nagrody w łącznej kwocie 60 000 PLN. Swój udział w zawodach zapowiedzieli między innymi: aktualna Mistrzyni Polski – Aleksandra Lusina z KJ Agro-Handel Śrem oraz zdobywca Pucharu Polski - Krzysztof Ludwiczak. Warto dodać, że oboje we wrześniu tego roku startowali w polskim zespole, który wywalczył trzecie miejsce w Pucharze Narodów w Barcelonie i tym samym otworzyli sobie drogę do startu w jeździeckiej Super Lidze.

Logo Poznań CUP / Fot. Materiał organizatoraWalka na parkurze codziennie trwać będzie od godzin porannych do wieczora. Najciekawsze konkursy rozgrywane będą popołudniami i połączone będą z licznymi pokazami. W piątek najtrudniejszym konkursem będzie konkurs nr 8 dwufazowy. W sobotę cały popołudniowo-wieczorny blok zapowiada się niezwykle ciekawie. Rozpocznie go konkurs nr 16 z rozgrywką, potem kibice obejrzą szereg jeździeckich pokazów, a na końcu zaplanowano wzbudzający zawsze wiele emocji konkurs potęgi skoku (wystartuje w nim między innymi para Jacek Bucki i koń Marino, która podczas podobnych zawodów w lutym pokonała mur o wysokości 210 cm). Z kolei w niedzielę najważniejszym konkursem będzie Grand Prix Poznania, któremu znowu towarzyszyć będą pokazy, a poprzedzi go niesamowita sztafeta, w której obok dorosłych zawodników wystąpią dzieci na kucykach.

Bardzo ciekawie zapowiadają się zaplanowane pokazy. Podczas trzech dni na arenie kibice zobaczą kaskaderów w pokazach dżygitówki i poczty węgierskiej, musztrę paradną poznańskich ułanów, prezentację Światowych Igrzysk Jeździeckich Keuntcaki 2011 czy wreszcie konkursy zaprzęgów. Te ostatnie z pewnością przypadną kibicom do gustu. Polscy zaprzęgowcy od wielu lat należą do najlepszych na świecie. Tym razem powożący zaprzęgami parokonnymi, którzy na co dzień swoje konkurencje rozgrywają na wielkich przestrzeniach ścigać się będą w bezpośrednich dynamicznych starciach (konkurs rozegrany na dwóch równoległych torach) na małym placu w hali w nr 5.

Zapraszamy do Hali nr 5 MTP w dniach 11-13 grudnia 2009 roku

Więcej na stronie: www.poznan-cup.pl

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

  • P S
  • 15.12.2009 11:44

Foto relacja z konkursu Potęga Skoku - link

Komentarz został ukrytyrozwiń

Gorąco zachęcam do obejrzenia relacji "na żywo" z imprezy: http://www.galopuje.pl/index.php - tu znajdziecie wyniki poszczególnych konkursów, nowinki dotyczące targów sprzętu jeździeckiego, obejrzycie dużą galerię zdjęć.

Pozdrawiam.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.